Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister, kes korrutab pidevalt: “Nautisite aastaid odavat elektrit, nüüd makske!”, on vaid põlgust väärt

-
16.09.2022
“Minu rahvas, te olete liiga kaua odavat elektrit nautinud, nüüd ütlen valitsejana: sellega on lõpp!”
© Uued Uudised

Kolmapäevases valitsuse infotunnis viitas peaminister Kaja Kallas taas sellele, et Eesti rahvas ja ettevõtjad olevat aastaid “nautinud” odavat elektrit ja tema suust kõlas see endiselt etteheitena, et ei olda rahul üleöö superkalliks muutunud teenusega.

Peaminister ei saa aru, et nii öeldes ei vasta ta mitte opositsiooni järelpärijatele, vaid kogu rahvale. Ta ei jaga selgitusi, et kas see “odav elekter”, mida inimesed aastaid “nautisid”, oli siis kingitusena riigi poolt doteeritud või oli ta siiski odav, sest tootmine oli odav. Ja Kaja Kallas ei saa aru, et sama arusaama järgi võib öelda, et “aastaid nautisite odavat leiba”, sest ka leivatooted on kõvasti kallinenud.

Reformierakonna moraalsest tasemest annab märku see, et mitte keegi, isegi mitte valitsusjuhi ihukaitsja Riigikogus Valdo Randpere, ei ütle Kaja Kallasele: ära seda väidet kasuta, see vihastab inimesi (seda on näha sotsiaalmeedias), vaid tal lastakse “pööblit” mõnitada.

Et peaminister elust kohe midagi ei jaga, seda tõestas tema vastus etteheitele, et Reformierakond on põlevkivi vastu: Andrus Ansipi ajal olevat ju Auvere elektrijaam valmis ehitatud. Jutt käib siiski sellest, et rohepöörde-vasikavaimustuses oravapartei on tänases olukorras põlevkivienergeetika hüljanud ja loodab väheproduktiivsele taastuvenergiale.

Reformierakonna mentaliteedi järgi on kõiges süüdi rahvas, kes ei mõista, kui palju “head” olevat poliitoravad neile teinud. Võiks soovitada, et vahetagu siis rahvas välja (tegelikult seda juba tehaksegi, venelaste, ukrainlaste ja neegritega), aga ei – rahvas vahetab loodetavasti hoopis Reformierakonna välja.

Uued Uudised