Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Peaministril mõistus otsas: kahvlil viis haru ja Russalka lõi Adamson-Eric?!

-
15.02.2021
Kaja Kallasel on aeg minna. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Suure hurraaga tervisekriisiga võitlema asunud peaminister Kaja Kallas lõi pea kohe ära. Kallas andis Eesti Päevalehele intervjuu, kus igast lõigust kumab tema otsustamatus ja teadmatus ja lõpuks ka ehe rumalus.

Kui eelmise valitsuse ajal oli Reformierakond kõva kriisipiirangute ja -meetmete kritiseerija, siis nüüd, kui Eesti nakatumisnäitajad on täiesti punasesse tõusnud, on Kaja Kallas kõhklev ja ebakindel, ta loodab, et kevadel saabuva soojaga loksub kõik paika.

Eesti koroonaarvud rühivad kehvas kategoorias Euroopa edetabelite tippu, vaktsineerimistempo teeb muret isegi muidu Reformierakonnale pugevatele sotsidele ja järjest enam nõutakse avalikkuses lisapiiranguid. Rääkimata eliitvaktsineeritavatest ja terviseametis toimuvast.

Just selline segadus ja otsustamatus valitseb kuu aega pärast võimupööret meie valitsuses.

Pigem meeldib Kallasele rääkida Eestist kui ägedast e-riigist ja muidugi sellest, kui halvasti eelmine valitsus töötas ja et eelmine valitsusjuht läheb ajalukku EKRE valitsusse toomisega.

Lõpuks küsitakse Kallaselt neli juhuslikku küsimust „Eesti mängust”.

Inimene, kes on heitnud rahvuskonservatiividele ette, et nad peaks õppima noa ja kahvliga sööma, vastas küsimusele, mitu haru on tavalisel söögikahvlil, et viis. Tegelikult on klassikalised kahvlid ikka neljaharulised. Ometi ei suuda peaminister visualiseerida vaimusilmas eset, mida ta eeldatavalt iga päev korduvalt kasutab. Milline saab olla siis tema visiooon Eesti riigist?

Hullem on aga see, et Kaja Kallas pakub Kadrioru rannas asuva mälestusmärgi Russalka autoriks maali- ja tarbekunstnikuna tuntud Adamson-Ericut ühe tuntuima skulptori Amandus Adamsoni asemel.

Kaja Kallase isa Siim, tuntud ka kui kunagine mälumängusaadete vedaja, oleks pidanud ikka tütart omal ajal sundima rohkem tarkust taga nõudma. Aga no, Eestis võib saada peaministriks ka selliste teadmistega.