Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Ernits: Kaljulaid oli viimane Afganistani külastanud president

-
18.08.2021
President Kaljulaidi sõber Ashraf Ghanī.
© Kuvatõmmis

EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits kirjeldab sotsiaalmeedias, mida ta nägi Afganistanist nüüdseks põgenenud ekspresidendi Ashraf Ghanī kodulehel.

“Uitasin Afganistani presidendi kodulehel ja ei tea, kas nutta või naerda.

President inspekteerib väeosasid, võtab oma Kabuli uhkes palees vastu riigijuhte, peab pikki kõnesid Ja mida ta räägib? Tänab kahekümneaastase toetuse eest, tänab armee ja julgeolekujõudude suurepärase väljaõppe ja relvade eest, räägib, et armee ja rahvas on ühtne ja et Talibani toetab vaid 4- 5 protsenti rahvast. Heratis paikneva armee juht vannub, et “kaitseme viimase veretilgani igat tolli oma maast.”

Mis tegelikult juhtus, teate juba: väejuhid, kes lubasid igat tolli viimase veretilgani kaitsta, andsid paukugi tegemata alla, ülemjuhatajast riigipea ise aga lasi helikopteri raha täis toppida ja pages oma nahka päästes välismaale.

“Loodame, et ta ei võtnud valitsuse kogu raha kaasa,” kommenteeris president Putini Afganistani eriesindaja Zamir Kabulov.” Kui midagi alles jäi, on see seemneks tulevasele riigieelarvele.”

Miks ma siinkohal pildi Jüri Ratasest üles panin, on sellepärast, et rohkem meie riigiisadest pilte Afganistani presidendi ametlikul lehel lihtsalt pole. President Kaljulaidi visiidist pole mingit märki. Muuseas, Kersti Kaljulaid oli üldse viimane president, kes Kabuli külastas.”