Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põhikooli tase parlamendis: Raimond Kaljulaid nimetas välisministrit ja Läti saadikut kubujussiks

-
06.04.2020
Raimond Kaljulaid.
© UU

Mäletate, kuidas opositsioon ja meedia aasisid sündivat kolmikliitu, kui nad tulid koalitsioonikõnelustelt Stenbocki maja ukse taga ootavate ajakirjanike ette sõnumiga, et esimesena lepiti kokku Eesti välispoliitikas kursis, kus oli kindel koht ka Euroopa Liidul.

See oli niiöelda nurgakivi, kuid see tegi irvitajatele nalja. Nüüd, täpselt aasta hiljem, tuli kokku Riigikogu väliskomisjon. Ja mis nad tegid – nad koostasid sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaidi mahitusel avalduse Euroopa Liidu ja NATO ühtsuse toeks. Ja keegi ei ironiseeri. Vastupidi, vasakmeedial ja alatasa nihelevatel opositsionääridel on puristamist selle üle, miks väliskomisjoni kuuluvat kaks rahvuskonservatiivi sellele alla ei kirjutanud.

Kuna see asi oli juba koalitsioonis ammu kokku lepitud ja pakitud, oli selge, et nüüdses olukorras oli vaja teema käima panna lihtlabase infooperatsiooni käigus. Sestap ei pidanud ei Ruuben Kaalep ega Anti Poolamets vajalikuks sellele alla kirjutada. Ometi osa koalitsiooniliikmetest mõtles teisiti ja üks jäi erapooletuks.

Iseenesest on tegu lihtsalt ühe avaldusega, mis suures plaanis ei mängi mingit rolli, kuid kogu kära selle ümber on pehmelt öeldes nõme.

Raimond Kaljulaid hakkas keset kriisi sellega endale punktivõite koguma ning ärples enda arvates ägeda ideega vasakule ja paremale.

Muide, Kaljulaid nimetas ühes oma artiklis välisminister Urmas Reinsalut ja Läti saadikut, kes käisid lennujaamas isikukaitsevahendeid vastu võtmas, kubujussideks.

Tänasel väliskomisjoni istungil, kus küsimustele vastas välisminister ja mida kanti üle ka interneti vahendusel laiemale avalikkusele, märkis Anti Poolamets, et Eesti vabariigis ei peaks Riigikogu väliskomisjoni liikmed piilupart Donaldi stiili kasutama ning ta protesteeris sellise põhikooli tasemel mõnitava tooni kasutamise suhtes.

Reinsalu ütles selle peale, et teda võib ju mõnitada, aga Läti saadiku suhtes, kes on Eestit selles kriisis palju aidanud, ta seda ei luba.