Poliitikamaastik ekrestub jätkuvalt: kaabud ja rukkilillemärgid on populaarsed ka KeRe poliitikute seas

Repliik,
- Updated
Kaabuga Kaja Kallas ja rukkililledes Mailis Reps.

EKRE sümboolika muutub üha populaarsemaks ka uue koalitsiooni poliitikute seas, mis näitab, et peavooluerakonnad sätivad ennast märkamatult EKRE kiiluvette, ja seda mitte ainult rahvuskonservatiivide valitsuses kordasaadetut üle võttes ja omaks kuulutades.

Nii ilmus Kaja Kallas avalikkuse ette kaabuga, võttes ilmselt eeskujuks selle väljapeetuse, mis õhkub Mart ja Martin Helmest – uus peaminister tahab nende sarnane olla.

Kolmapäeval ilmus ka Mailis Reps televaatajate ette rukkililledega kostüümis – taas täiesti EKRE-lt üle võetud sümboolika, millega Reps tahab eestlastele muljet avaldada.

Kindlasti tahab mõnigi väita, et EKRE ei saa neid sümboleid ja riietusesemeid monopoliseerida. Ega saagi, aga rahvuskonservatiivid tõid kaabud ja rukkilillesümbolid avalikku ruumi, kus need kujunesid täiesti spontaanselt EKRE tunnusmärkideks, ja kui nüüd keegi järsku sellega kaasa tuleb, siis ongi see ekrestumine ehk EKRE järgi joondumine.

Hoopis toredam oleks, kui Reformierakonna ja Keskerakonna poliitikud võtaksid üle ka EKRE rahvusmeelsuse, aga sellele vist ei maksa loota.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused