Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poliitikule ei tohi öelda “idioot”? Pole vajagi, nad teevad seda ise

-
07.11.2022
Lauri Läänemets arendab vandenõuteooriaid.
© UU

Enne valimisi on hakanud levima vandenõuteooria, mille kohaselt olevat EKRE ja Reformierakond oma vihase vastasseisu tekitamise omavahel kokku leppinud. Kui rumal (või küüniline) võib olla selle väitja?

Nii kirjutas ERR oktoobris: “Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”, et Reformierakonna ja EKRE valimiste-eelse kukepoksi on need kaks parteid ise kokku leppinud, kuid valija näeb selle läbi.”

Nüüd ajab sama iba ka sotside liider Lauri Läänemets: „Suur vastandumine EKREga oli Reformierakonna poolt igati ootuspärane lüke. Aastatepikkune vastandumine Keskerakonnaga on end tänaseks ammendamas ja valijaid sellisel määral enam ei mobiliseeri ega motiveeri. Kaja Kallase välja käidud värske vastasseis oli EKRE-le omamoodi “kutse tantsule”, millele viimane muidugi ka vastas.”

Jüri Ratas ja Lauri Läänemets võiks mingis telesaates avalikult kirjeldada, kuidas nad kujutavad ette “vastandumise” kokkulepet Reformierakonna ja EKRE vahel. Et said Kaja Kallas ja Martin Helme kusagil salaja kokku ja otsustasid: “Hakkame nüüd üksteist taguma, meie kritiseerime Mart Helmet, teie aga räägite Marko Mihkelsonist kui pedofiilist – kasu lõikame mõlemad”? Või kuidas see kokkulepe siis välja näeb?

Reformierakonna ja EKRE vastasseisus pole midagi kunstlikku ja kokkuleplaslikku – see on ehe vastasseis kahe võimaliku peaministripartei vahel, eestluse ja globalismi, moraalsuse ja ebamoraalsuse ning rahvuskonservatiivsuse ja nn uusliberalismi vahel pluss ohtralt antipaatiat isiksuste vahel. Need kaks erakonda ei lähe mingeid kokkuleppeid sõlmima, Kaja Kallas on koostöö juba ammu välistanud.

Võib-olla on Jüri Ratas ja Lauri Läänemets tõesti vandenõuteoreetikutest lamemaalased, kel kangastuvad igal pool kokkulepped nende selja taga (kuna nad ise teevad neid aktiivselt, siis tekibki paranoia), aga võib-olla on tegu ka ehtsate demagoogidega, kes usuvad, et valija ei näe nende juttu läbi.

Igal juhul idiootidena lasevad ennast paista mõlemad mehed. Eriti nüüd, kus Marko Mihkelsoni pedofiiliaskandaali tõttu on RE-EKRE vastasseis eriti äge.

Uued Uudised