Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: Brexitiga kaasnev olukord meenutab üha enam augustiputši

02.07.2016
06

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme Henn Põlluaasa hinnangul sarnaneb Brittide rahvahääletusele järgnev olukord üha enam augustiputši aegadele.

“Olukord sarnaneb päev päevalt üha rohkem augustiputši aegadele, kui Gorbatšovi perestroikat asus lõpetama Riiklik Erakorralise Seisukorra Komitee,” kirjutas Põlluaas suhtlusvõrgustikus Facebook.

“Eurooligarhia keeldub jäärapäiselt aru saamast, et Brexit oli reaktsioon just taolistele tsentraliseerimispürgimustele ja et iga uus Prantsusmaa ja Saksamaa poolt autoritaarselt edendatud “föderalisierung” on pahmakas värsket süütevedelikku Nexiti, Fixiti, Frexiti ja kõikvõimalike teiste exit’ite lõkkesse,” märkis Põlluaas.

Ühendkuningriigis eelmise nädala neljapäeval toimunud hääletamisel toetas 51,9 protsenti valijatest Euroopa Liidust lahkumist. Euroopa Liitu jäämist pooldas aga 48,1 protsenti. Lõpliku tulemuse järgi hääletas lahkumise poolt 17,4 miljonit inimest ning ühenduse liikmeks jäämist pooldas 16,1 miljonit inimest.

Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

BNS/UU