Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Postimees avaldas ettekavatsetut valet mõlemas keeles

28.09.2022

Postimehe loos „Täistund: vene kodanik relvaloa ära võtmisest: äkki pole Eestil üldse venelasi vaja! Saadame nad kõik välja!“, mis on avaldatud mõlemas keeles, tsiteeritakse Vene kodaniku sõnu: „Äkki pole Eestil üldse venelasi vaja? Milleks? Saadame nad kõik välja!,“ ütleb Yuri Petrov. „Nagu pakkus Mart Helme. Teate küll, mis ettepaneku ta tegi seoses geidega – saata nad kõik Rootsi. Ta oli siseminister, muideks,“ teatab Petrov.“

Mart Helme pole kunagi pakkunud välja saata ei (kõiki) venelasi ega (kõiki) geisid, ei Rootsi ega kuhugi veel, ja nii vene kui ka eesti Postimehe toimetused ning ka loo autor Elo Mõttus-Leppik seda teavad küll. Kuid nad ei parandanud ega täpsustanud kasvõi sulgudes Petrovi valeväidet, kes ilmselgelt ei ole lugenud vastavat Riigikogu stenogrammi, vaid avaldasid pahatahtlikult Mart Helme ja EKRE suhtes ettekavatsetut valet.

Korralik väljaanne oleks pärast seda vana vale reanimeerimist vabandanud, aga miski ütleb mulle, et Postimees seda ei tee. Patuoinaks on ju siin Vene kodanik Petrov, kelle selja taha saabki pugeda.

Selle lehe suu suitseb, nagu võõrkodaniku püssitoru.

Ivan Makarov