Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Postimehe reporter pani soomlaste Sanna Marini valitsuse “päid veeretama”

-
15.04.2020
Nüüd on ka Postimees “pead veerema” pannud.
© Uued Uudised

Alles see oli, kui EKRE-vastaste rünnakute peamiseks põhjenduseks oli see, et ei saa olla koostööd erakonnaga, kes lubab kohtunike pead veerema panna – nüüd kirjutab Postimehe reporter Berit Nuka sellest, kuidas “Äpardunud maskihange pani Soomes pead veerema”.

Uued Uudised ei süüdista ajalehte ega ajakirjanikku sugugi sellise pealkirja eest, sest erinevalt kogu liberaalsest leerist mõistab portaali toimetus kujundlikku kõnepruuki – me ei arva samuti, et lause “bussijuht laskis peatuses reisijad maha” tähendab massimõrva.

Huvitav on hoopis see, et kui ajad muutuvad, ajaleht muutub, valitsus muutub ja poliitika muutub, siis ei võeta ühtäkki “räiget” väljendit enam sõnasõnalt, nagu poleks seda kunagi pidanud tegemagi – Helmed mõtlesid ju “peade veeretamise” all ebakompetentsete ja kallutatud kohtunike errusaatmist. Kunagi ehitati selle ütluse peale aga üles kogu poliitika, miks EKRE-t ei tohi valitsusse võtta.

Naljakas on ka see, et sellist pealkirja kasutab Postimehe toimetuse üks multikultimeelsemaid reportereid ja veel kontekstis, kus Sanna Marini vasakpoolne mürkroheline valitsus veeretavat päid. Sest kes muu huulepulgavalitsusega Soomes pärast maskifopaad seda ikka tegema peaks.