Postimehe surematud šedöövrid: kes keerutab pastakat ja miks istub Mart Helme valel pool

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Postimehest saab mõnikord ka asjalikku juttu lugeda. Pilt on illustratiivne.

End Eesti kvaliteetajakirjanduse lipulaevaks pidav ajaleht Postimees on tõsiseltvõetavuse osas tõsiseid märke maha panemas.

Ei, jutt ei ole uuriva toimetuse meistriklassi kuuluvast šedöövrist selle kohta, kuhu Heiti Tulve trussikud kadusid või mõne edeva suunamudija postituse kopeerimisest stiilis, et eurovalimiste küsitluste põhjal populaarsust kaotav Raimond Kaljulaid on juba alla andmas ja unistab diskori raskest, ent põnevast ametist.

Päevapoliitika annab järjest põnevat ainest Postimehe Elu24 meelelahutustoimetuse töötajatele, kes iganes seal leivaraha ei teeni.

Esmalt meenub ühe valitsuse hiljutise pressikonverentsi kajastus, kus superstaar Mart Helme puudusel, kelle kõrval tavaliselt teised ministrid sõna ei saa, oli seekord peaosas Jüri Ratas ise. Tundub aga, et peaministri jutt oli ajakirjanike jaoks nii igav, et nad otsisid asendustegevusi.

Nõnda küpses Postimehe toimetuses surematu šedööver sellest, kuidas ja täpselt kui kaua keskkonnaminister Rene Kokk näppude vahel pastakat keerutab. See teaduslik vaatlus oli kahtlemata vaeva väärt.

Võib ette kujutada, kuidas žurnalistid Postimehes oma vaimukuse peale veel mitu päeva naerda pugistasid. Iseasi, mida see “uudis” lugejale andis. Või tuli seda võtta pigem kui lihtsalt järjekordset klippi midagi EKRE suunas ära panna. Käib kah, kui paremat pole.

Aga siiski. Vaid mõni päev hiljem paiskas Postimees meediasse pommuudise selle kohta, et EKRE esimees, siseminister Mart Helme istus Vihula mõisas ajakirjanike ees peaminister Jüri Ratase vasakul pool. Lisatud põhjalik videograafika ei valeta – seni on ta alati paremal käel istunud. Kahtlemata on tegu olulise avastusega, millel palju sügavamad juured, kui esialgu võiks arvata. Siin pole vaja ennustaja Edgarit ega toimetuste lemmikallikateks olevaid kehakeeleeksperte. Siin on toimetus oma jõududega aru saanud, et paradigmad Eesti poliitmaastikul on oluliselt muutunud.

Jääme põnevusega ootama järgmisi haaravaid detailileide ja suuremaid avastusi, et mitte mingil juhul kobada pimeduses.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused