Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Presidendiks tahab saada mees, kellele tõde on liiga keeruline

-
01.08.2021
Kui presidendiks kandideerija jaoks on tõde raske, siis vale ilmselt kerge.
© Kuvatõmmis

“Lugesin kunagi aforistlikku mõttetera: “Professor, kes ei suuda viie minutiga 8-aastasele uudishimulikule poisinaasklile üldmõistetavalt ära seletada, mis asja ta teaduses teeb ja uurib, ning miks see on rahvale kasulik, on šarlatan.” (Autorit kahjuks ei mäleta).

Teaduste Akadeemia president ei saa seepärast öelda, et “tõde on liiga keeruline”. Tema asi ongi üldmõistetavalt ja lühidalt (et kuulaja huvi ei kaoks!) ära seletada, mis see tõde siis on.

Ajakirjanikud-uudistekütid teevad seda iga jumala päev ja neile antakse tihtipeale mitte 5 minutit, vaid poolteist minutit või isegi ainult üks minut eetriaega, et väga keerulisi nähtusi nii elus kui ka poliitikas lahti seletada. Miks siis TA president, riigi üks haritumaid mehi, ei suuda seda, mida tavaline žurnalist suudab, oma hädapärase bakaga või ka lausa gümnaasiumiharidusega?

Või tahab Eesti riigi presidendiks saada mees, kes lihtsalt ei julge tõde välja öelda – elik on lihtsalt konjunkturist ja otsib vabandusi teravatest teemadest kõrvalehiilimiseks?

Kas meil on sellist presidenti vaja?”

Erik Boltowski