President Kaljulaid ei suuda kuidagi hoiduda lõhestavatest ja sallimatutest sõnumitest

Repliik,
- Updated
©Scanpix
President Kaljulaid ei suuda kunagi hoiduda Eestit lõhestavatest avaldustest.

President Kersti Kaljulaidi tervituses, mille ta saatis Eesti Kongressi 30. aastapäeva tähistamise kontsertaktusele, on taas momendid, mis on tingitud sisepoliitikast ja suunatud kindlate poliitiliste jõudude vastu – isegi ajalukku vaatavalt ei suuda riigipea viha taltsutada.

Sellele viitab jutt “sallimatusest”, mis Kaljulaidi kõnes kõlab “euroopaliku väärtuse” kontekstis – nõukogude ajal polnud ühiskonnas “sallimatust” tänases mõistes, vaid oli ehe okupatsioon, mis surus ühe ideoloogia kõigile verise jõuga peale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me oleme vabanemas sallimatuse ideoloogiast, mis meid on ahistanud okupatsiooniaastatel, ega soovi, et tuleviku Eestis oleks kohta sallimatusel teisitimõtlejate vastu,” väidab president kõnes.

President on ise näidanud üles sallimatust nende vastu, kes mõtlevad tänases Eestis teisiti, kui seda kirjutab ette liberaalne demokraatia – sellele viitavad tema välisväljaannetele räägitud sõnad vihkamisest rahvuskonservatiivide vastu.

“Nagu siis, võivad ka täna paljud ohud tulla meie endi hulgast. Seetõttu peame meeles hoidma, et inimeste õigused ja vabadused võivad kaduda vaid mõne valikuga, mis ei lähtu demokraatlikest väärtustest. Vaid koos, nii nagu kolmkümmend aastat tagasi, saame seista tänagi ühiskonna eest, mis on vaba sallimatusest.”

Kas president räägib neist, kes viivad “surematu polgu” lippude lehvides lilli pronkssõduri juurde? Ei, ta räägib eestlastest, kes tahavad Eestit rahvusriigina hoida ja vältida selle muutmist kohaks, kus “eestlane võib olla igaüks” – just nemad jäävad ette “euroopalike väärtuste” kehtestamisele.

Lause “Mõistmine, et vaba Eesti saab olla vaid demokraatlik õigusriik, kus austatakse kõigi vabadusi ja arvamusi” viitab taas Kaljulaidi praktikale rääkida “kõigi vabadusest” kontekstis, kus välja on jäetud “mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade” ja esikohale seatud võrdsusprintsiip.

Kas president oskab ja tahab kunagi pidada kõnet, milles ta ei külvaks vaenu ühiskonnas, viidates neile, keda ta südames vihkab? Tema kõne Eesti Kongressi 30. aastapäeva ei olnud ju sedavõrd suunatud ajaloolisele, kuivõrd tänasele poliitilisele võitlusele.

9 commentsOn President Kaljulaid ei suuda kuidagi hoiduda lõhestavatest ja sallimatutest sõnumitest

 • Avatar

  Juurdelisatud Evestuse karikatuur on tabavalt geniaalne!

 • Avatar

  Mida päev edasi, seda vastikumaks see eneseimetleja läheb. Kaasuv ülbus kisub üha rohkem kõneldes nina püsti ja silmad punni, kõne sisust me ei räägigi, vihkamist täis kahepalgeline keerutamine uuskommunismile omane. Nagu oleks Putini kloon pukki asunud, kes ähvardab pärismaalasi, kui need ei allu temale, millegi enneolematuga. Esiteks jagan teid kahte kasti, ennast ja sõpru kolmandasse, katsetan võimupiire, topin nina igasse valdkonda, et võimalikult kõiki halvasti näidata. Ehtne Pelosi, kes võiks juba minevikuks saada.

 • Avatar

  Presodent lähtub põhimõttest – parim kaitse on rünnak. Ta on esisallimatu, mida on tõestanud kogu aja, mil president. Esimesel kuul, tõsi, ütles, et on kõigi president, aga edasi – vaenu- ja vihakülvaja nr. 1. Praegune aeg on tüüpiline 1939. aasta ja mis sellest sai, teame kõik. Kui inimesed mõistusele ei tule, kordub kõik sama stsenaariumi järgi.

 • Avatar

  See SALLIMATUSE jutt on nende katekismus – kuna LÄÄNE ÜHISKONNAD ON PLANEERITUD HÄVITADA VÄHEMUSTE KAUDU… !!!

 • Avatar

  Palun ärge mainige seda nime, eritu naistepäeval. Milleks ärritada iseennast ootustega inimese suhtes, keda neid kunagi täitma pole mõeldud. Ja kas Kaljulaid eesmärgistabki om ametit või valmistub järgmisteks valimisteks? Nihu läks see presidendivärk juba Ilvese ajal, kui läheb ka järgmistel valimistel, siis vaadakem iseendaga tõtt!

 • Avatar

  Eesti presidendi esinemine (video) AIPAC-i kongressil peaks olema eesti kodanikele eesti keeles loetav, algusest lõpuni. Kui ikka 12 000 + inimest sai sõnumi Eesti presidendi(-st)lt…, mis tahestahtmata kujundab m a a i l m a s ka meid puudutavaid hoiakuid. Inglise keeles on live järelvaadatav aipac.org.

  • Avatar

   Suutsin tema juttu 1 min kuulata. Üdini võlts naeratus,katega vehkimine ja kohutav inglise keel. Kuidas teised esinejad suudavad loomulikuks jaada. UN julgeoleku nõukogu pole mingi USA presidendi kamandaja. Terve see UN on korrumpeerunud marksistlik punt. USA s on välja öeldud,et võiks lahkuda,aga siis keeravad paris essu kokku. Ps.Kaua selle ydini vananenud e-riigi seljas ratsutatakse.

 • Avatar

  “..,et vaba Eesti saab olla vaid demokraatlik õigusriik…”
  Kui palju on viimase aastagi sees välja tulnud fakte kui kaugel on Eesti tegelikust õigusriigist? Kahepalgelisus ja topeltstandardid igal pool õigussüsteemis!
  Järelikult ka mitte vaba, tegelikult.

 • Avatar
  Leo Viller

  Taolistele sallimatuse mittesallijatele võiks vastata sallimatuse mittesallimise mittesallimisega ja nii edasi. Tulemuseks oleks täielik anarhia. Aga teatavasti ongi taolise olukorra saavutamine tänapäevase euroopaliitliku poolametliku ” liberaalse ” uuskommunistliku – uusanarhistliku ideoloogia eesmärgiks

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused