President võiks mõista, et riigipeal ei maksa rääkida ainult rääkimise pärast

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Tõenäoliselt ei jaga euroametnikust president sõjalistest teemadest mitte midagi.

President Kaljulaidi väljaütlemised suurõppusel Kevadtorm tekitavad nõutust, sest pole aru saada, mis kontekstis on need välja öeldud – tõenäoliselt tahab riigipea lihtsalt midagi jahvatada, mõistamata üldse oma jutu ja õppusel toimuva sisu.

Riigikaitse kõrgeim juht president Kersti Kaljulaid külastas reedel kaitseväe õppust Kevadtorm, kus ütles õppuse korralduse, ajateenijate ning liitlasüksuste võitlejatega tutvudes, et vajadusel tuleb sõdida ka palavikuga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kevadtorm toimus ju ka eelmisel aastal, kui me viirust veel vähe tundsime. Tõsi, siis harjutasime rohkem enda üksusi, nüüd on ta jälle rahvusvaheline ja see küsimus, kas me palavikuga ka sõdime, on nüüd vastatud – jah, me kindlasti sõdime,“ ütles Kaljulaid ja kinnitas, et Eesti on kaitstud, kuid Kevadtormiga selgitatakse välja ka parendamist vajavad kohad, vahendab BNS.

See on imal jutt – kui on sõda, siis sõditakse ka haavatuna, väsinuna ja sageli ka lootuseta, palavik on seejuures üks väiksemaid probleeme. Kui jutt on konkreetselt rahuaegsetest õppustest, siis sinna koroonapositiivsetena ja haigetena siiski ei tulda. Õppusi tõmmati koroona tippajal ikka väga koomale.

„Meie rida, artikkel 3 NATO lepingus – kaitse eelkõige iseennast oma territooriumil – on kaetud ja on täiesti selge, et liitlased on hästi läbi mõelnud, kuidas artikkel 5 siinkandis võiks rakenduda,“ ütles Kaljulaid. „Just nimelt see läbimõeldus, harjutatus kõrgele tasemele välja, on see, mis tagab heidutuse. Ja see on iga aastaga üha parem.“

President jätab märkimata, et tema sõbranna Kaja Kallas, kelle ta võimule aitas, võttis vähemaks Eesti võimekust iseennast oma territooriumil kaitsta, mistõttu on ka heidutust vähem tagatud. Artikkel 5 rakendumine pole ilmselt hästi läbi mõeldud, eriti olukorras, kus Bideni USA-st tuli Nord Stream 2 gaasijuhtmele roheline tuli, mis võimaldab ka Saksamaa jätkata koostööd agressiivse Venemaaga – selline koostöö on Euroopale julgeolekuoht.

President Kaljulaid käib lihtsalt kuskil ja räägib lennukaid sõnu, mõistmata, kas ja kui valesti need võivad hetkeolukorras kõlada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused