Priit Tali: Valitsus näpib ise boilerit, selle asemel et torumees kutsuda

Repliik,
Kui valitsus ei otsi abi spetsialistidelt, vaid nokitseb ise, on tulemus selline. Pilt on illustratiivne.

„Ideaalseid inimesi ei ole olemas. Ei saagi olla. Mitte keegi ei oska kõike.

Ülima tõenäosusega Arvo Pärt ei tiki ristpistes ja ei remondi oma auto elektroonikasüsteemi. See ei kahanda tema väärtust minu ega mitte kellegi silmis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei ole vähimatki veidrat ega häbiväärset, kui näiteks koolidirektor ei jaga eriti keskküttesüsteemist ning kutsub probleemi korral kohale spetsialistid. Küll aga on häbiväärne, kui ta läheb ise keldrisse katlaautomaatikat torkima ja laseb õhku terve koolimaja.

Aruka inimese tunnus ei ole osata kõike. Sellise tunnusega inimesi ei eksisteeri.

Aruka inimese tunnus on aru saada, mida ta ei oska ega suuda ning leida vajadusel vastav spetsialist.

Ma olen valmis meie ministritele andestama nii- ja naasugust saamatust. Eks nad ole ju enamuses meie endi valitud.

Kuid ma ei suuda neile andestada kivipäist ülbust mitte tunnistada iseendale ega teistele, et on asju, millest nad jagu ei saa. Ma ei suuda andestada, et need asjad jäävadki tegemata, kuna valitsus keeldub neid delegeerimast vastavat valdkonda süvitsi tundjatele.

Valimiskasti juures ei eeldanud ükski oravate valija, et Kaja Kallas tuleb tema värava eest lund rookima või kohalikku perearstikeskusesse sanitariks. Kuid päris kindlasti eeldati, et Kallas vähemalt püüab teha kõik võimaliku, et lumi Eestimaal saaks roogitud ja perearstikeskused toimiksid. See ei tähenda lumelabida haaramist, vaid vastavate korralduste andmist, organiseerimist, käsuahelaid, tingimuste loomist jne jne.

Ettevõtjad on korduvalt kõige kõrgemal tasemel pakkunud oma abi praeguse kriisi leevendamiseks.

Mis on ühe eduka ettevõtja põhitunnuseks?

Ta võib olla täielik kobakäpp käelistes tegevustes, ta ei pruugi eriti aru saada isegi oma ettevõtte toodangu tehnoloogilistest protsessidest. Kuid tal on talent ja oskus korraldada logistilisi ahelaid, panna õiged inimesed õigel ajal õigeid tegevusi õigesti sooritama. Ainult selline anne tagab suutlikkuse edukat ettevõtet juhtida.

Just sellist annet on praegu vaja riigi välja viimiseks käesolevast kriisist. Ning just sellise andega inimesed PAKUVAD ISE ennast valitsusele appi.

Kuidas reageerib valitsus, kellel ilmselgelt sellised anded puuduvad? Mitte kuidagi…

Miks krt üritab peaminister endiselt värisevate näppudega kruttida boilerit, millest ta midagi ei mõika ning ei lase katlamajja väljaõppinud torumehi, kes ise seda paluvad? Kelle huvides on plahvatust oodata? Ja kes hakkab rusudest laipu otsima?“

Priit Tali, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused