Rahapesuministril Jürgen Ligil jagub jultumust praegust rahandusministrit süüdistada

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Jürgen Ligi.

Vähegi moraalsel inimesel, kelle haldusalal ja ametiajal toimus pretsendenditu rahapesu, peaks olema oidu, et oma hetkel ametis olevat järglast mitte sarnastes pattudes süüdistada.

Ometigi räägib “Hunt-Kriimsilma-kümme-ametit” Jürgen Ligi EPL-is, et Martin Helme on ministrina asunud rahapesu tõrje asemel seda blokeerima. Uued Uudised ei hakka seda ümber lükkama, sest seda on niigi teinud rahandusminister ise.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küll aga väärib äramärkimist see ülbus, millega rahapesuaastatel vastutaval kohal ametis olnud poliitik oma järeltulijat ründab, olemata ise võtnud grammigi vastutust mitme suurpanga ajaloolise rahapesu eest. Tema süü on juba mittemärkamises, mis lubas skeemitajatel tegutseda – ei saa lihtsalt olla nii, et oma vastutusalas toimuvat ei märgata.

Samasugune arrogantsus paistis silma ka Kaitseväe juhataja Riho Terrase tegevuses – tema ametkonnas tegutses pikki aegu Eesti kõige tõenäolisema sõjalise vaenlase spioon ja kindral laiutas hiljem käsi: “Kust mina võisin teada.” Kui silme all midagi ei toimu, ollakse pime ja kurt. Eesti ei vaja selliseid poliitikuid.

Jürgen Ligi on ennast poliitikas igati ammendanud, sest see inimene ei oska isegi minevikust midagi õppida, vaid elab oma vanas mullis. Inimesi, kes kujutlevad ennast sellena, kes nad pole, oodatakse teistsugustes asutustes kui on seda Riigikogu.

14 commentsOn Rahapesuministril Jürgen Ligil jagub jultumust praegust rahandusministrit süüdistada

 • Avatar

  Ligi on tüüpiline Reformar! Ülbe, alatu ja valelik!

 • Avatar
  Loobuge võõrsõnadest - saate ise ka aru millest räägite

  Mis on vahet?
  “Rahapesu tõrje” või “rahapesu blokeerimine”?
  “Tõrjus palli” või “blokeeris palli”?

  Eesmärk pühitseb abinõu. Reformer mittemillestki klopsib kokku vihakõne.

  • Avatar

   Väga hea, et võrdled pallimänguga, näiteks võrkpall(lihtsam on siis võõrsõna vältides blokeerima=sulustama): blokeering toimub võrgul, tõrje juba platsil. Keegi ei ütle ju ka jalg- või käsipallis, et väravavaht blokeeris (sulustas), ikka tõrjus. seega vahe täitsa olemas. Aga eks seda Ligi seosetu kõne mõtet ongi raske tabada ja vanal mehel käib see enesekiituse raske töö ikka ilmselt nii ülejõu, et riigikogulase kohustuste täitmiseks enam raasugi jaksu üle ei jää. Aeg pinsile minna – saab II samba manu.

 • Avatar
  Roman-Mati Kalde

  see seltsimees on kunagi kaitseministeeriiumis töötades (aga kus ta pole töötanud?) pakkunud kaitseväe kõrgeimale ohvitserile altkäemaksu teise ohvitseri «mahavõtmiseks». Kes talle vastas: «Raha kaob, häbi jääb» ja sulges enda järel ukse… (E.Laigna raamatust «Kätel kantud». Ja on tal ka muid jamasid olnud, kuid kahjuks on me riigis nii, et situ end’ kuitahes täis aga ei «poliitikut» kõiguta miski, saavad veel kõrgendust, laiavad pidevalt teleintervjuudes jne. Ja sihukesed fruktid on meie «juhid»? Mida nad justkui omamoodi olema peaksid või nii. Nõuka ajal, kui kõrge ametnik end kompromiteeris ja tegu varjata polnud võimalik, pani ta parteipileti lauale ja hüvasti, kõrge ametipost. Meil pole aga ei moraali ega aateid,- kuidas võivad edasi töötada kadrioru roolijoodik; juuatäis peaga võõraste naiste käperdaja rõivas; süüdimatu räuskar ja vana poliithuligaan tarand; kommunist ansip, kes omal ajal lasi koertel noorte iseseisvuslaste vastu minna; siiani kohtu alla andmata, Lihulas käskinud politseil rahvast nuutide ja koertega rünnata, seltsimees parts jne. jne. Või võtame kunagise president pätsi, kes meid koos laidoneriga venemaa okupantidele maha müünud, ei, ära kinkinud; või taasiseseisvumisel esimene (p)resident lennart meri, kes oli KGB agent nikolajev jne. Ja mitte ei mõista, miks selliseid talutakse, neile pannakse nimelisi pinke, tramme, asutusi, koosolekuid, «ausambaid»?! Ja tsiteeritakse ja kiidetaksegi. No jälk on seda kõike näha. Inimesed, mis toimub? Kas meil polegi enam mingit eneseväärikust ega õiglustunnet?

 • Avatar

  Selle inimese üle tuleks kõige tema poolt kordasaadetu pärast kohut mõista.Miks ometi inimesed ei adu, et millalgi tuleb tegude eest ka vastust anda. Küllap on märk seegi, kui tulevikus sinu hauale lilli ei tooda.

 • Avatar

  Aga praegune valitsus ei suuda küll Ligi rahapesu süüs siiamaani mingeid seoseid leida. sic!

  • Avatar

   See kommentaar on kõige ehtsam näide igapäevaelus AK-d “tarbiva” ja pühaks tõeks pidava nn. “tavainimese” mõtte kitsusest ja tölplusest. Artiklis oli selgesti kirjas HALDUSALA JA VASTUTUSALA, mitte “süü”. Ole sa süüdi või mitte (Ligi sugust süüdimatut ja kasvatamatut mölakat ongi pisut koomiline milleski süüdistada, sest teist nii süüdimatut tüüpi annab otsida), kui sina oled antud valdkonna juht (minister!), siis jahvatada mingist “süü tõestamisest” on ju täielik totrus. Moraalselt oled sa süüdi (ja saamatu-mõttetu minister) igal juhul ja kõige paremal juhul kannad ullikese tiitlit. Selline aga peaks vähemalt praegugi LIHTSALT VAIT olema, mitte vahetpidamata mürki suust välja inisema!

  • Avatar

   Selle jaoks on hoopis teised tegelased, kelle valitsus seda uurima volitanud. Vaevalt et Ligi ise pes8igi, ta oli lihtsalt nii laisk ja vastutustundetu, et ei täitnud juba siis oma tööülesandeid korrektselt – seega – vastutab.

 • Avatar

  Mis te mustate hr.Ligit, aga seda ei näe mis kaabu teeb,on ikka ilgused, ehtsad mõisnikud, midagi öelda ei ole.Oma ninast kaugemale ei näe.

  • Avatar

   Ja mida siis “kaabu” ka teeb, lilleke? Oskad oma “sütitavatele” nõukogulikele loosungitele mingitki sisu ka anda, kaie-lilleke?

  • Avatar

   Nojah, eks siis ninake veidi lühike, peavad veidi pikemaks kasvatama – kohe pilt globaalsem. A muide, kuis oma nina pikkusega on? Teed silmad ette, Kaia?

 • Avatar

  Miks see jobu veel vabaduses kõnnib, hea meelega näeks teda mõne Toompea suurema puu oksa küljes kõlkumas.

 • Avatar
  Margus Peterson

  et euraasia parim rahaminn ja eesti “poliitika” roppsuu (soomlaste sõnutsi) rahapesust ööd ega mütsi näinud-kuulnud-teadnud,
  pole mingi ime. ta nimelt kaagutas sel aal. sest refipundi obštšakki sai munetud priske muna. arvata võib, et isegi mitu.
  täitsa huvitav – kui priske “käibemaks” laekus refirottidele “katuse” pakkumise eest?

 • Avatar

  Ligi on täielik mölakas ja süütu või oli see süüdimatu, sest Reformikarja võimu ajal oli see seltskond Eestis puutumatu. See mees lihtsalt naerab Eesti riigi ja rahva üle – täielik mölakas…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused