Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raimond Kaljulaid nõuab töörahu valitsusele, mille juhtpartei alustas sõda eelmise valitsuse esimesest päevast 

-
15.01.2021
Rahvasaadik Raimond Kaljulaid vaatab telefonist, millist hääletamisnuppu kuritegeliku taustaga vene rahastajad seekord vajutada käsivad.
© Uued Uudised

Ülbe kahekeelsus – vaid nii võib iseloomustada sots Raimond Kaljulaidi ettepanekut anda uuele valitsusele sada kriitikavaba tööpäeva, sest sotside ja Reformierakonna opositsioon seda ametist lahkunud valitsusele selle alguspäevadel ei võimaldanud.

“On aeg taastada vana hea komme anda uuele valitsusele vähemalt 100 päeva töörahu ja mõistmist. Veel parem kui Eesti poliitiline kultuur paraneks püsivalt,” kirjutab Riigikogu saadik Kaljulaid, kes alles nimetas ühe võimuerakonna poliitikut tema nime väänates Poola natsiks ja esitas abielureferendumisse ohtrat keppimist soovitava ettepaneku. Nii palju siis poliitilisest kultuurist.

Jüri Ratase teine valitsus on 29. aprillil 2019 ametisse astunud 50. Eesti Vabariigi valitsus, mille moodustasid Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa. President Kersti Kaljulaid nimetas valitsuse ametisse 24. aprillil 2019 ja selle volitused jõustusid viis päeva hiljem ametivande andmisega XIV Riigikogu ees, kirjutab Vikipeedia.

Seda valitsust rünnati juba ametisseastumise päeval, mil Eesti Ekspress süüdistas just enne ametlikku tseremooniat avaldatud artiklis IT- ja väliskaubandusminister Marti Kuusikut perevägivallas, mis on siiani tõendamata, süütuse presumptsiooni eiranud president Kaljulaid aga marssis ministri ametivande ajal demonstratiivselt saalist välja. Kas seda saab unustada, kui Kuusiku kohtuasi on sisuliselt seiskunud, inimese maine aga määritud?

Reformierakond ja sotsid ründasid EKRE-t valimatult enne Riigikogu valimisi, koalitsiooniläbirääkimiste ajal, valitsuse loomisel ja nii saja järgneva kui ka 650 valitsuspäeva vältel. Ja nüüd soovitakse töörahu? Eriti veel siis, kui valitsuse lagunemine toimus räige partnerluse reetmise, koalitsioonileppele sülitamise ja partnerite hülgamise läbi.

Kes mõõga tõstis, see mõõga läbi ka kannatab, ütleb Piibel. Vähemalt Reformierakonna karma talle rahulikku algust küll ei luba.

Raimond Kaljulaid aga on mees, kes reetis ühe uue valitsuse osapoole ehk Keskerakonna, loobus teise ehk Reformierakonna kutsest ja ühines hoopis äärmussotsidega, keda ei taha enam keegi ehk nad on ametlikult parketikõlbmatuks tunnistatud. Ehk siis valed valikud kunagi populaarse poliitiku jaoks.