Rassismisüüdistusteks pole enam vaja sõnu ega tegusid: rassism on ka pilk, kehahoiak ja isegi valge nahavärv

Repliik,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kui igasugune väärikus on kadunud ja ise orjameelsusest seestunud… Kanada peaminister Justin Trudeau põlvili.

Kogu maailmas toimub valgete liberaalide massiline enesealandamine, mis on viinud ka selleni, et rassismiks on saanud praktiliselt kõik, mis mustadele ei meeldi.

Rootsis toimuvat on sealsed Rootsi Demokraadid kirjeldanud järgmiselt: “Kui vaatad mustale otsa, võid saada süüdistuse selles, et su pilk oli ülbe ja väljakutsuv. Kui vaatad kõrvale, siis ignoreerid musta teadlikult ja oled rassist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Rassism ei tähenda ainult, et sa ütled midagi negatiivset, rassism on ka negatiivsed pilgud, meeste poolt objektiviseerimine ja verbaalne ahistamine. Rassism on enda mitte harimine ja ajaloost kinni hoidmine,” kirjutab keegi lauljanna Yasmyn.

Yasmyn peab siis praktilist kõike, mida inimene mustaga kohtudes teeb või tegemata jätab, rassismiks. “Enda mitte harimine” tähendab ilmselt seda, et eestlane ei lähe kaasa selle ohjeldamatu musta rassi haletsemiskampaaniaga, “ajaloost kinnihoidmine” aga seda, et eestlane ei leia oma esivanemate ajaloost piisavalt osalust kolonialismis ja orjapidamises. Isegi “afropatsidele” on siinsed afroeestlased litsentsi peale pannud.

Kas sellist hüsteeriat ise õhutades ja igast eluhetkest rassismi otsides loodetakse tõesti elu kergemaks minevat? Inimesed ise suurendavad lõhet endi ja teiste vahele, sest tõstavad endid esile seal, kus neid varem pigem ei märgatudki.

Suur osa “rassismist” on endile sisendatud või kellegi poolt teadlikult õpetatud. Kui ebaviisakas inimene vaatab eesti tüdrukut viltuselt, siis on see lihtsalt ebaviisakus. Kui sama inimene vaatab järgmisena samamoodi tõmmut tüdrukut, on see ühtäkki rassism: “Ta vaatas mind nii, sest ma olen teisest rassist, appi, rassism!” Ja edasi saab rassismiks juba ka sõbralik naeratus: “Ta naerab mu üle!”

Kõigest sellest ei saagi midagi head tulla, sest nagu kirjutab poliitikavaatleja Joel B. Pollak, vähendavad valgete privileegidest kõnelevad kontseptsioonid mustanahaliste valikuvabadust. „On tekkinud kontseptsioon põlvkondlikust traumast. See on nii kohutavalt naeruväärne, kuid samas ka rassistlik. Põhimõtteliselt ütleb see, et mustanahalisena sündimine on mingisugune karistus, süü.” Ja aafrika juurtega inimesed tõestavad terve elu endale austust (ja lõpuks enese ülistamist) nõudes seda, mida nad saaksid teha ise ennast tõestades.

Nüüd on algatatud nõiajaht Sky Plusi saatejuhi Alari Kivisaare vastu, kelle sõnad Ameerikas toimuva vastu ei meeldinud siinsetele BLM-lumehelbekestele. Raadio Sky Plus programmijuht Vaido Pannel ütleb muuseas: “Ähvardamise või väljapressimistega tulemust ei saavuta.”

Sama käib kõigi ACAB-BML-i jüngrite kohta: ähvardamiste ja väljapressimistega te midagi ei saavuta. Kasvab hoopis nende eesti inimeste hulk, kes ütlevad, et nemad vaba ja paljukannatanud rahvana ei lasku kunagi põlvili nagu Rootsi naispolitseinik, Kanada peaminister või ühes sotsiaalmeedias levivas videos nähtav noor naine, kes suudleb turskete neegrite kingi.

Huvitav oleks näha seda Eesti poliitikut, kes esimesena põlvili laskub? On see Valdo Randpere? Indrek Saar? Kaja Kallas? See võib olla ka musta näoga rolli täitnud Andrus Vaarik või Sepo Seeman, aga selline inimene ilmub, ei maksa kaheldagi, orjameelsusest Eestis puudust ei tule.

Põlvitamine on orjuse tundemärk. Eestlased, ärge pöörduge tagasi pärisorjusesse!

17 commentsOn Rassismisüüdistusteks pole enam vaja sõnu ega tegusid: rassism on ka pilk, kehahoiak ja isegi valge nahavärv

 • Avatar

  Anton Petrovits kuidagi aktiivne,tea kas saab ka aru,et USA-s toimuv on kaunis sarnane venelaste korraldatud pronksiööga.Vaatan momendil just Jupiterist filmi kuidas vene solbakud euroopas nunnasi vägistasid.

 • Avatar

  Mustad on alateadvuses meeleheitel,sest nad on oma puudulikult arenenud ajus hakanud aru saama,et perekond Gateside aretatud inimmassi vähendamiseks arendatud Äriettevõte hävitab vähemalt Lääne-Euroopas ja USAs enamasti musta massi ja see on alles algus,sestet A/S “Blacks does not matter”ette hoiatatud teine laine ei jää tulemata.

 • Avatar
  Halb lugu,

  keegi püüab siin põhiteemalt tähelepanu kõrvale juhtida ja selle asemel eestlasi-venelasi vastandada. Võib-olla oleks põhjust pädevatel organitel uurida mõnede siinsete kommentaatorite tausta?

 • Avatar

  Kui ei meeldi mingu kogu see kamp tagasi aafrikasse ja asi mutt,mis siia puutub BLM meid ei koti need sallijad,mingu aafrikasse ja salligu neid hullult,haige ühiskond on sünnitanud veel haigema ühiskonna,ilge

 • Avatar

  Sa ap oled täitsa sööda oma venku armastusega

  • Avatar

   Hea Mati.
   On tore tõdeda, et oled juba kirjaoskuse algteadmised omandanud. Väga tubli!
   Sulle lihtsalt teadmiseks, et russofoobia mittepõdemine ei kvalifitseeru mingiks “sööda” olemiseks või eriliseks “venkude” armastamiseks.
   Tegemist on lihtsa olukorra tõese tõlgendamisega. Ma muide võin öelda, et tihedalt venelastega suhtlemine pole minule toonud mitte mingeid negatiivseid emotsioone, ka pole venelased mind mitte kordagi finantsiliselt või muul moel petnud. Küll teeb seda eestlane igal võimalusel.
   Mingid kunagised üsnagi verised kaklused mingil rahvusküsimuslikul pinnal on nooruse rumalus nii ühelt kui teiselt poolt. Venelane tunneb nt kella, eestlane tihti ei saa nädalapäevadegagi hakkama jne.
   Kuna tundud olema noor, siis kõikide eelduste kohaselt pole sul mitte ühtegi tuttavat venelast ja küllap sa ei mõista sõnagi vene keelt jne.
   Kui mingil moel õnnestub veel lagedaksvarastatud Eesti püsti upitada, siis tuleb meil teha seda koostöös kohaliku vene kogukonnaga- meil pole teist võimalust lihtsalt, kas see meeldib või mitte- see polegi oluline.
   Sulle teadmiseks, et vene rahvus ei koosne mitte narkaritest ja varastest vaid selle seas on äärmiselt haritud ja arukaid inimesi, kes on igatahes suuremad Eesti patrioodid kui sina.
   Aga, hoolimata sellest, et oskasid teha alla 10-ne sõnaga lausesse kokku 8 õigekirjaviga- õpi ikka edasui- ehk suudad kunagi nii ka maailma asjust paremini aru saada ja mõistad, et asi pole mitte rahvuses, asi on tarkuses, lojaalsuses, inimlikkuses jms.

 • Avatar
  Aleksander

  Olen lugenud statistikat, mis tõesti väidab, et mustad USAs või migrandid Euroopas on võrreldes valgetega kehvema haridusega ning teevad enam kvalifitseerimata tööd. Samuti on nende seas kurjategijaid rohkem. Samas ei näita see statistika, et põhjus oleks vaid valgeta rassismis, mida protestijad USAs praegu väita üritavad Midagi sarnast näeb ka Eestis kui võrrelda eestlasi-venelasi. Tavaliselt ei sulanduta kohalikku kultuuriruumi, tihti ei taheta omandada keelt, elatakse jätkuvalt edasi omakeelses-meelses mugavustsoonis, mis aga ei võimalda põlisrahvustega konkureerida. Paistab, et sotsilik-liberaalne ladvik on leidnud probleemile ‘lahenduse’ – otsustanud hakata degradeerima põlisrahvusi migrantide tasemele. Ainult, et sellise eksperimendi tulemus ei ole tulevikus enam parandatav. Eksperimenteerijad ilmselt ei mõista, et märatsema hakanud degenerante enam korrale kutsuda ei õnnestu.

 • Avatar

  küll varsti juura visiidi mustamäele teeb

 • Avatar

  Juba vanasti, kui laskuti ühele põlvele, siis sellega näidatakse austust oma isanda vastu, samuti väljendatakse sellega lojaalsust ja kuulekust. Kas on ka vahet, kumbale põlvele, seda paraku ei tea?

 • Avatar

  Pole hullu – kuna siin neegreid vähe siis leitakse asendusaine ehk venelased – pangu minu sõnu tähele.
  Peaks käima panema lausa totalisaatori, et kles on esimene liberast kes selle sammu astub – “saared”, “kallased” on juba kirjas.
  Eestlased ju siin rängalt rõhuvad venelasi – sunnivad eesti keelt õppima ja ei taha okupatsiooni vabastamiseks lugeda.

  • Avatar

   Sa oled pisut rumalavõitu. Meie õnn on see, et nad siin on, ka Läti ja Leedu õnn!
   Kui neid poleks, oleks siin Rootsi!
   Ainult tänu venelastele ei veeta migrante Itaaliast, Kreekast siia, sest venelased ei lase neil ülbitseda ega laiutada, eestlane laiutaks vaid käsi.
   Saage oma ilmasõjast ise üle ja saage aru, et praegune vene kontingent pole 1944 ja + 50 aastate omad.
   Nad on rohkem Eesti kodanikud, kui mõni eestlasest kisakõri.

   • Avatar
    Aleksander

    Ma vaatan, et mõni katsap on kohe väga õhku täis. Või et tänu neile siin Eestis asjad liiguvad. Ei tea küll, miks venemaa suurlinnad moslemeid täis. D-terminalis sai neid ‘mittelaskjaid’ oma silmaga nähtud. Labased peksasaanud jobukakud nagu need, kes praegu Liibüas türklaste eest põgenevad.

   • Avatar
    krijgsvolk

    Sul on paraku õigus. Üritan oma tutvusringkonnas juba oma 10- 15 aastat selgitada, et kohe- kohe saabub aeg kui naabri- Vasja on meie kõige parem sõber ja liitlane igasuguste hea elu otsijate, “sõjapõgenike” neegrite ja kõikvõimalikku karva musulmanide vastu. Eestlane maigutab ja mökutab, aga Vasja vajutab kohe kümnesse kui vaja ja supostaadil sussid püsti ja imeb mitu kuud suppi läbi traatklambrite! Arvan, et kui pigid nt Tallinnas kampadena väga ülbitsema hakkavad, pannakse nad paika. Ilma igasuguse poliitilise korrektsuseta. Nii on.

   • Avatar

    Tallinnas on kohutavalt palju neegreid. Kas keegi loeks need üle?

  • Avatar
   Aleksander

   A.P. oleks Eesti lähiajalugu just kui Lasnamäe vene gümnaasiumis omandanud. Mehike ilmselt arvab, et eestlastel on juba meelest läinud rahvuskaaslaslaste vandaalitsemine pronksiöödel. Mis kuramuse Eesti ‘kodanikud’ te olete?! Ivan Makarovi suguseid saab näppudele kokku lugeda, ülejäänud on 194otel saabunud kõrilõikajate järeltulijad, keda hoiab eesti mehe rusikas kammitsas. Aga ilmasõjast ülesaamist soovitaks pigem venelastele endile. Putini ajal on sellest saanud lausa rahvuslik värdjasus, mida on hakatud juba lasteaedades mudilastele pähe taguma. ’dedõvajevali’

   • Avatar

    Russofoobia on võtnud sinult mõistuse mees.
    Aga sul on ju on õnneks kõikide su hädade põhjus teada- see on venelane. Väga lihtsustatud maailmamudel muide.
    Aga lihtsale inimesele sobib.
    Lasnamäe koolis käinud pole, kuid Laari Mardi purjus peaga kirjutatud muinasjuttu ka ei usu- see pole mingi ajalugu, suure osa sellest moodustavad mingid luulud.
    Meie siin oleme EV sünnijärgsed kodanikud, esivanemad kõik Siberis ja vangilaagrites olnud, kuid see ei takista meil maailma adekvaatselt tajuda.
    D terninali juttu räägi omasugustele. Olin sel ajal ametnik ja tean, et seda operatsiooni valmistas Ansip ette pikalt, isegi bussid olid ette broneeritud. Kui neid D-terminali asja nii hästi tead, siis pead teadma ka seda, et sinna oli keelatud eestlasi viia, mis sest, et linna rüüstasid õlg õla kõrval venelastega ka eestlased.
    Kes viskas esimese poeakna sisse- seegi on teadmata, kas provokaator või mitte.
    Linna lasti lõhkuda tunde ja meelega ei lubatud sekkuda ja nii paisus asi kordades suuremaks.
    See oli täielik ettevalmistatud poliitiline komejant, et eestlased ja venelased tülli ajada.
    Aleksandritele mõjus.
    Ganini lõikas ka ära vaikselt mingi eriteenistus, profilt, et surm oleks kindel kuid võtaks aega ja publikut oleks palju.
    Ansip va rotinägu saavutas muidugi eesmärgi.

 • Avatar

  Rassism on teise rassi põlastus- ja alaväärseks pidamine, MITTE MIDAGI MUUD. Rassismi peamine põhjustaja on rasside, aga seega ka kultuuride mehhaaniline segamine.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused