Reformar Kristen Michal tahab oma fantaasiates esiisad perverssusi kaitsma panna

Repliik,
©Uued Uudised
Reformierakond

Reformierakondlase Kristen Michali jutt Eesti Päevalehes sellest, kuidas perekonnaseaduse referendum muutvat Eesti ühiskonna võitjateks ja kaotajateks, on ülbelt küüniline ja esiisade tegelikele võitlustele näkku sülitav.

Jutt on rahvahääletusest, mis sätestaks mehe ja naise abielu ainuõigena. Tegelikult tähendaks just mehe-naise abielult ainuvõimalikkuse võtmine, et elu edasi viiv peremudel jääb kaotajaks – seda tahavad rahvuskonservatiivid ära hoida. Vastupidist üritab teha Reformierakonna algatatud kooseluseadus, mis pole jalgu alla saanud ja mida üritatakse igati, ka kohtuliku aktivismiga, koomast välja tuua.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Michal kirjutab mitte vabaduse, vaid seksuaalse sättumuse kontekstis järgmist: “Eesti ajaloo ja riikluse DNA pealiin on vabadus, iseolemine. Esiisad võitlesid, vanemate põlvkond laulis ja meie lapsed on sünnist vabad. Vabal maal, vabad poisid ja tüdrukud. Kellele võõras ei ütle, kuidas elada, muud keelt rääkida ja õige mõelda. Seda äraspidisem on tundmus, et ise asume selle võõra rolli, kes ütleb kuidas keegi teine elama peaks.”

Eestlased ei laulnud ennast vabaks “euroopalike väärtuste” ehk kõikvõimalike perverssuste sissevedamise lubamiseks. Nad ei laulnud ennast vabaks selleks, et ühiskonnas seni valitsenud moraal jalge alla tallataks. Nad ei laulnud ennast vabaks kõikelubava anarhia jaoks. Selleks pole vaja olla võõras, et öelda inimestele: järgige tervet mõistust ja ärge minge kaasa võõrsilt sisseveetavate “vabadustega”.

Enne kui pöörduda esiisade poole “euroopalike” perversuste õigustamiseks, tuleks mõelda esiisade kombel – ei eelmise iseseisvusaja ega ka taasiseseisvumise esimese kahe kümnendi jooksul ei peetud normaalseks mingit abielu, kus oleks olnud kedagi teist peale mehe ja naise. Siis polnud kellelgil vajadust sellist teemat tõstatadagi, sest erinevalt tänasest oli heteroseksuaalne abielu normaalsus.

1918-1940. aastal eksisteerinud vabariigi ajal oleks kooseluseaduse eelnõu pikemata prügikasti visatud ja selle esitanud inimest oleks vaimuvaeseks arvatud. Seega jätke oma perverssuste levitamisel esiisad rahule! Häbenege pigem seda, et sellistest asjadest tuleb üldse rääkida!

Pikki aastaid riiki valet teed juhtinud erakonna poliitik julgeb veel rääkida tervemõistuslikust eluhoiakust, rahvahääletuse maksumusest ja vajadusest osta insuliinipumpasid lastele – just Reformierakonna võimutsemise ajal ilmusid massilised palved annetamisteks haiglatele, kes ei suutnud vajalikke seadmeid soetada; raha raisati nii, et seda jagus kilekottidega vedada ja VEB Fondi matta, ning tervemõistuslikkus kadus koos kooseluseadusega, mis lõhestas ühiskonna, tehes seda praegugi.

Mitte normaalset abielu põlistava referendumi korraldamine pole vargus, vaid kogu EPL-is loetav jutt tuleb ühte riigivaraste erakonda kuuluva poliitiku suust, kelle erakonnal on kraes nii mahamagatud (või kaasamängitud) rahapesu, Kallase kümme miljonit, VEB Fond ja Tallinna Sadam, lisaks kümneid väiksemaid nihverdamisi.

Vabadused vajavad Eestis tõesti kaitset, aga mitte kapriisid, pretensioonikus ja fantaasiad vabaduste sildi all. Ja kõige valem mees sellest rääkima on riigilaostajate ja ühiskonna lõhestajate erakonna poliitik Michal.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused