Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Reformierakond tagab tarkuse: kaitseminister Laanet annab tuld “isehakanud sõjandusekspertide” pihta

-
11.03.2022
Kalle Laanet jäi süvariigi hambusse.
© UU

Kogu Eesti ühiskond “teab”, et Reformierakonnas on poliitikud, kes saaksid iga ametiga hakkama. Paraku mitte kõik ei jaga seda arvamust: sotsiaalmeediakeskkonnas Meedikriitika kirjutab Andri Zee irooniaga sellest, kuidas kaitseminister Kalle Laanet elukutselisi sõjaväelasi “hobiviroloogideks” peab.

“Tõepoolest on terve rida isehakanud eksperte seoses Ukraina sõjaga tulnud lagedale diletantlike kaitsealaste soovituste ja ettepanekutega.

Üheks selliseks isehakanud eksperdiks on endine Peastaabi operatiivosakonna ülem kolonelleitnant Leo Kunnas.

Teiseks isehakanud eksperdiks on Riho Terrase-nimeline Isamaa poliitik, kelle ainsateks kokkupuudeteks kaitsevaldkonnaga on põgus 7-aastane periood Kaitseväe juhajana ja veel põgusam 2-aastane periood Kaitseministeeriumi kantslerina. Terrase ülejäänud kokkupuuted Laaneti juhitava valdkonnaga ei kannata üldse mingit kriitikat, samuti ei ole tema sõjaväeline auaste (kindral) mainimist väärt.

Ka kolmanda isehakanud eksperdi, Riigikogu Riigikaitsekomisjoni liikme brigaadikindral Alar Lanemani pädevus pole kiita – napid 30-aastat teenistust jätavad kõvasti kogemuste osas soovida.

Eelnimetatud võhikud ja hobiviroloogid, kes varem soovitasid hanerasva, MMS-i ja hobusterohtu, on nüüd asunud sooritama järgmist hookuspookust – annavad kaitseministrile halba nõu võtta odava laenuraha ja kõrgete julgeolekuriskide olukorras kaitsevõime tõstmiseks 1 miljardi euro suurusjärgus laenu!

Minister Laanet juhib isehakanud ekspertide tähelepanu sellele, et “kaitseväele mitte lihtsalt ei osteta asju ega saa Eestit kaitsta pelgalt suure rahapakiga. Kaitseväes komplekteeritakse kõik võimed väljaõpetatud personaliga, tagatakse taristu, infosüsteemid ja varud.”

Kaitseminister Kalle Laanetil endal eelnev kaitse- ja julgeolekualane haridus ja töökogemus küll puuduvad, kuid see-eest pole ta isehakanud – ministrile tehakse ettepanek esmalt erakonna poolt, seejärel esitatakse tulevase peaministri poolt ja nimetatakse lõpuks ametisse valitsuse koosseisus presidendi poolt.”