Reformierakond vajas ainult võimu, kuid ei oska sellega midagi peale hakata

Repliik,
- Updated
©UU
Reformierakonna lipu alla on omajagu ebaeetilist rahvast kogunenud.

Reformierakond on oma poliitikaga täiesti umbe jooksnud – poliitoravad teevad praegu seda, milles ise varem EKRE-t süüdistasid või mida nood on alustanud enne praeguse koalitsiooni võimuletulekut.

BNS kirjutab, et justiitsminister Maris Lauri, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, siseminister Kristian Jaani ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna tegid ühiselt ettepaneku tõsta seksuaalse enesemääramise eapiiri Eestis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE on seda juba aastaid taotlenud ja vastavaid eelnõusidki esitanud (eriti Jaak Madisoni ettevõtmisel), kuid need on just praeguste hääletõstjate poolt maha hääletatud. Nüüd, kus liberaalid ei saa tänu ühe jalgpallitreeneri skandaalile enam vait olla, teevad nad näo, nagu oleks juba ammu seda tahtnud ja nagu oleks see praegugi nende algatus – olles ise seejuures varem täiesti ükskõiksed või koguni vastu. Praegugi ei kõlba neile opositsiooni juba olemasolevad eelnõud.

Nende samade ministrite erakonnad langetasid samas ka seksuaalse enesemääramise piiri selles mõttes, et andsid alaealistele noortele võimaluse ilma vanemateta psühhiaatri juurde minna – muuhulgas ka soomuutmiseks.

Reformierakond on kogu aeg olnud tasakaalus eelarve fetišist ja kritiseerinud EKRE rahandusminister Martin Helme laenupoliitikat – ja praegu on suurem osa nende koroonakriisist väljumise plaane seotud tema võetud laenude kasutamisega.

Kui eelmisel kevadel tuli jutuks eriolukorra kehtestamine, hakkasid reformarid ja sotsid kohe karjuma sellest, kuidas EKRE kehtestab selle varjus totalitaarse ühiskonna – ise algatasid nad koroonakriisis nn vaenukõneseaduse; eelnõu, mis annaks jõustruktuuridele suuremaid õigusi inimeste kontrollimiseks; salastasid koroonainfo ja nüüd ähvardab Kaja Kallas, et riik läheb suveks lukku. Samas aga valmistub reformarist maaeluminister Urmas Kruuse ukrainlaste sisseveoks.

Kõik see näitab, et Reformierakond tahtis ainult võimu, aga ei oska peale nelja-aastast eemalolekut sellega lihtsalt midagi mõistlikku peale hakata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused