Reformierakondlase puudulik haridus: rahvasaadik Urmas Kruuse näib mitte teadvat, kes on puulased ja tohtlased

Repliik,
- Updated
©Riigikogu
Urmas Kruuse

Tänases Riigikogu infotunnis, milles sotsid ja reformierakondlased said minister Mart Helmele, Jüri Ratasele ja Taavi Aasale küsimusi esitada, väljendas Reformierakonna liige Urmas Kruuse hämmeldust, et rahandusminister Martin Helme nimetas Ukrainast pärit odavat tööjõudu puulasteks ja tohtlasteks. Kruuse pidas sellist väljendit lausa „ääretult ebameeldivaks“.

Uutele Uudistele jääb arusaamatuks, miks on selline väljend „ääretult ebameeldiv“. Äkki on nii, et rahvasaadik Kruuse lihtsalt ei tunne Eesti kirjandusklassikat ega tea, kes olid puulased ja tohtlased?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Niisiis teeme siinkohal Kruusele (ja igaks juhuks ka teistele reformierakondlastele) järeleaitamistunni…

„Puulane ja Tohtlane“ on F.R. Kreutzwaldi kirja pandud muinasjutt, kus ihne peremees otsib sulast ja tüdrukut, kes vähema toiduga lepiks ja peremeest paljaks ei sööks. Peremees teeb Kuradiga lepingu ja saab temalt teenijad – Puulase ja Tohtlase –, kes ära ei väsi ja toitu ei vaja. Kokkulepitud ajal nõidus kaob, osutub, et teenijad on kõigest puutükid. Karistuseks oma hinge müümise eest saab peremees surma. Surm on ahnele mehele palgaks, et ta ülekohtusel kombel oma rikkuse kokku oli ajanud.

Nii et “puulased ja tohtlased” ei ole kuidagi ukrainlasi solvav. Vastupidi, halvasti peaksid tundma ennast need ettevõtted, kelle ärimudel põhineb välismaise odavtööjõu ekspluateerimisel. Ukraina tööliste häbiväärsed palgad ja ebainimlik töökoormus ei tohiks kellelegi tulla uudisena.

Muinasjutus sai Kuradiga lepingu teinud ihne peremees surma. Eesti põllumajandusettevõtetel on surma vältimiseks viimane aeg üle minna ärimudelitele, mis võimaldavad töötajatele korralikult palka maksta. Muide, enamik Eesti põllumajandusettevõtjaid on seda juba suutnud.

Aga Kruusele soovitus: lugegu rohkem raamatuid!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused