Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna agressiivsed poliitikud on erakonna nägu

-
13.07.2021
Kollane lipp on longu vajunud.
© UU

Üks Postimehes avaldatud lugu Reformierakonna poliitikust ja Viimsi volikogu liikmest Valdur Kahrost võiks jääda Uutes Uudistes puudutamata, kui selle mehe käitumine poleks erakonnale nii omane.

Väidetavalt ründas 29. juuni õhtul Viimsi volikogu ja Reformierakonna liige Valdur Kahro naabrit, kes oma Pranglil asuvas kodus lastelaagrit pidas – põhjuseks juhe, mille abil Kahro vend oma lähedal asuvasse majja naabrilt elektrit võttis, kirjutab Postimees.

Tavaline naabritevaheline tüli, võiks öelda, seda juhtub eestlaste vahel kogu aeg. Valdur Kahro puhul aga on loos kaks alljärgnevat momenti.

“Valdur Kahro nimi on ka varem meediast läbi käinud – viimati oli põhjuseks ebaseadusliku sadama ehitamine, mille eest trahviti volinikku 800 euroga. /…/  Kahro nimetab Nõmme väiteid valeks ja on abi saamiseks pöördunud vandeadvokaat Robert Sarve poole.” Kummatki lauset pole vaja kommenteerida, need räägivad enda eest.

Küll aga väärib kommenteerimist reformierakondlaste käitumine üleüldse. Riigikogus kõlab nende suust kogu aeg jutt, nagu oleks poliitoravad ülieetilised, kõik teised aga, eriti EKRE poliitikud, peavad vihakõnesid ning on agressiivsed. Pigem on asjad vastupidi.

Reformierakonnas on kaks poliitikut, Jürgen Ligi ja Valdo Randpere, kes ei vali sõnu, on agressiivsed, solvavad naisi ja kasutavad ebaeetilisi väljendeid. Kui meenutada Kaja Kallast ajal, mil opositsioon üritas IT-minister Kert Kingot ametist maha võtta, tuleb silme ette ehtne fuuria – tollal ütlesid isegi opositsiooni toetajad, et Kingo kui naise ründamine läks liiale.

Miks peaks Reformierakonna poliitikud teistest eetilisemad olema? Sinna minnakse ju oma huvide pärast, sest erakond on tuntud kui ettevõtjate eest seisja (reaalsuses pigem ebaeetiliste ettevõtjate esindaja), äris aga käiakse sageli eetilisusest kauge kaarega mööda. Poleks sugugi imelik, kui oravaparteis oleks arvukalt koduvägivallatsejaid – juba nende poliitikute käitumine reaalses elus näitab eetilisi vajakajäämisi. Kui Ligi ütleb naisele, et ärgu kaagutagu, siis liigub see naine vähemalt tema mõtetes rusika ja pliidi vahel.

Valdur Kahro näitas lihtsalt, et ka Reformierakonnas on inimesed oma heade ja halbadega. Tema puhul tundub see viimane ülekaalukamana.