Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna hapud viinamarjad: ise ei saanud hakkama, aga teistel ka ei lase!

-
29.08.2019
Neljarealine maantee
© Scanpix

Kui rahandusminister Martin Helme käis välja idee, kuidas Eesti suured maanteed neljarealiseks ehitada, ei käinud kaua, kui kargasid välja reformierakondlased ja hakkasid seletama, miks see plaan ei kõlbavat.

Reformierakondlane Andres Sutt teatas, et Helme plaan paistab reeglitest kõrvale hiilimise skeemina. Teine orav, Aivar Sõerd teatas, et see minevat maksumaksjale liiga kalliks.

Reformierakonna valija on lihtsameelne, nad võivad seda juttu isegi uskuma jääda. Kriitilisem lugeja saab aru, et reformarite valulise reaktsiooni taga on hapud viinamarjad.

Kuusteist aastat olid nad valitsuses ega suutnud maanteid neljarealiseks ehitada. Leiti kõiksugu põhjendusi ja vabandusi, miks midagi teha ei saa. Kord oli kärss kärnas, siis maa külmunud. Energiat jagus ainult peenhäälestuseks [loe: niisama vaikselt tiksumiseks].

Kui nüüd leidis valitsus võimaluse maanteede kiireks väljaehitamiseks, ei suuda opositsiooni kukkunud Reformierakond olukorraga leppida. Kui ise hakkama ei saanud, ega siis saa ju ometi teistel tegutseda lasta… Valitsusele kaigaste kodaratesse loopimine on kõik, mida Reformierakond neil päevil korda saata suudab.

Homme üritavad nad avaldada umbusaldust Jüri Ratasele, loomulikult ilma sisuliste argumentideta. Küsime – aga mida nad teeksid, kui peaksid jälle valitsusse saama? Just! Algaks samasugune peenhäälestus ehk mittemidagitegemine kui siis, kui nad veel viimati võimul olid. Teisiti nad lihtsalt ei oska.

UU

LOE LISAKS

Martin Helme: oleme leidnud lahenduse, kuidas rahastada maanteede neljarealiseks ehitamist