Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna vana kommar leidis üles algallikad

26.10.2020
Punalipp
© Scanpix

Aastatel 1977–1989 Nõukogude Liidu Kommunistlikkusse Parteisse kuulunud endine riigikohtu esimees ja inimõiguste kohtunik Rait Maruste (Reformierakond) süüdistab abielureferendumi soovijaid (konkreetselt Mart Helmet) kommunistliku ja nõukogudeaegse ning praeguse Venemaa ideoloogia ja väärtusruumi omaksvõtmises.

Endine kommunist süüdistab seega kaudselt ka kirikut kommunistliku ideoloogia ja väärtusruumi esindamises, sest kirik toetab ammu enne rahvuskonservatiive abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna, nii nagu see on olnud aastatuhandeid.

Maruste järgi aga on see puha sovetism ja kommunism, ju ta siis leidis oma allikad algüles.

Rahvusringhäälingu portaalis avaldatud arvamusloos leiab Maruste, et „kaasaegses Euroopa demokraatias, kus inimesi peetakse võrdseteks ja koheldakse võrdsetena, referendumiga vähemuste õiguste ja vabaduste üle ei otsustata“.

See on puhas vale või pahatahtlikkus, sest plaanitaval referendumil ei hääletatagi vähemuste üle, see referendum on mõeldud ikka kehtiva abielumõiste kinnitamiseks ning puudutab üksnes enamust.

Sest nagu ta ise kirjutab, siis teaduslike uuringute põhjal on LGBT-inimeste osakaal inimpopulatsioonis neli-viis protsenti.