Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformilumehelbeke Yoko Alender ei tea, mida kujutab endast Tallinna ühistransport

-
26.07.2021
Yoko Alender – keskealine poliitik lumehelbekese mõtlemisega.
© UU

Vasakliberaalsete poliitikute üheks omaduseks on see, et nad elavad suurema osa ajast oma roosas maailmas ega tea midagi reaalsusest – ja kui nad üritavad oma luulusid ellu viia, järgneb tavaliselt kaos.

Reformar Yoko Alender kirjutab Eesti Päevalehes: tervitagem julgelt rohepööret – tulevik on üksnes ühistranspordi päralt. Võib kindel olla, et heal riigikogulase palgal olev keskeas lumehelbeke pole Tallinna ühistranspordiga üldse tuttav.

Oleks ta kasvõi korra sõitnud trammiga, siis teaks ta, kuidas see transpordiliik seisatub linnas praktiliselt igal ristmikul kusagil 50-100 meetri järel ja enamasti on kahe peatuse vahel 2-3 seisakut. Parem pole ka bussidega, kes tiheda liikluse tõttu peatuvad järsu pidurdusega ning lähevad kohalt rapsakuga, et ennast vahele kiiluda saaks.

“Tallinna tramm on undav, kolisev, haisev, loksuv ja rappuv jõledus. See on tiguaeglane, sest seisab kõik foorid läbi; see on enamasti kogu ülejäänud liiklusel jalus, olles selle kõige uimasem ja paindumatum lüli,” kirjutab kolumnist Ats Miller.

Ats Miller on üllitanud mitu kirjutist, milles ta vaeb Tallinna linnaliikluse vigu ja perspektiive ning tema soovitused on märgatavalt elulähedasemad kui Yoko Alenderi loosungid, kus ta ütleb igasuguse taustata, et tiigrihüppest pidavat me nüüd rohepöördesse kargama.

Ajalooliselt ja linnaehituslikult väga kokkujooksnud liikluskorraldusega Tallinnas on ühistranspordi seisukorda parandada väga raske, seega kuulub Alenderi loosung pigem luulude hulka.

Tulevik võib olla ühistranspordi päralt – ainult mitte praeguse kontekstis. Uue loomine tähendab suuri kulutusi, aga selle peale ju kliimahüsteerikud ei mõtle. Nad ei mõtle üldse millegi muu, kui silme ette seatud eesmärgi peale, olgu see nii ebareaalne kui tahes.

Loe ka Ats Miller: Miks Tallinna ummikud muudkui pikenevad

Ats Miller: „loomuliku hunniku” evolutsioon ehk kui üks Tallinna umbes tänav korda saab, liiguvad ummikud järgmisse kohta

Ats Miller: XXI sajand – linnarong, mitte retrotramm