REPLIIK: „Aktuaalne kaamera“ ei pidanud riiklikult olulise tähtsusega küsimuse arutamist kajastamisväärseks

Repliik,
- Updated

Avalik-õiguslik meediakanal ETV teatab oma kodulehel, et “Aktuaalne kaamera” on mõjukuse ja usaldusväärsuse poolest Eesti tähtsaim teleuudistesaade, mis räägib olulistest sündmustest ja protsessidest operatiivselt ning tasakaalustatult. Suu kisub vägisi muigvele, aga naermiseks muidugi põhjust pole.

Eile arutati Riigikogus riiklikult olulise tähtsusega küsimusena Rail Balticu tulevikku. Riigikogu saalis käisid kõnelemas mitmed oma ala eksperdid ning puhkes elav debatt projektiga seotud plusside ja miinuste üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuidas reageeris “Aktuaalne Kaamera”?  Lubaduse kohaselt „Eesti tähtsaim teleuudistesaade, mis räägib olulistest sündmustest ja protsessidest operatiivselt ning tasakaalustatult“ otsustas Rail Balticu teemalise arutelu oma kell 21 eetris olnud põhisaates TÄIELIKULT maha vaikida. Seda vaatamata sellele et Rail Baltic on ülikulukas hiigelprojekt, mis ei ole „oluline sündmus või protsess“ mitte ainult lähiaastatel, vaid järgnevatel aastakümnetel.

„Aktuaalse Kaamera“ toimetajate valikukriteeriumid tekitavad teadlikumas vaatajas küsimusi juba pikemat aega. Samuti ei jää enamikule märkamata, et saate uudiste valik ja ennekõike objektiivsus jääb märkimisväärselt alla konkureerivate kanalite uudistele.

“Aktuaalne Kaamera” kandideerib kahtlusteta kõige kallutatuma uudistesaade tiitlile. Kallutatus saavutatakse eelkõige teatud teemade ja poliitikute vältimise ning teiste eelistamisega, samuti uudiste serveerimisega ideoloogiliselt sobivas võtmes. Ja mis kõige toredam – kõik me maksame selle ajupesu oma maksurahast kinni!

UU

Foto: kuvatõmmis

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused