Repliik: Augeiase tallid

Arvamus, Repliik,
©Scanpix
MInister Mart Järvik ja süvariiklasest kantsler Illar Lemetti.

Meediale omavahelise kirjavahetuse sokutanud ja sellega maaeluministri usalduse kaotanud kantsler Lemetti lubas enda vallandamise korral kohtusse pöörduda; politsei- ja piirivalvejuht Elmar Vaher saatis enda kohta käivad lahkumisavaldused meediale, millele järgnes kõrvulukustav kisa; IT minister polnud jõudnud oma nõunikku veel töölegi võtta, kui meedias nõuti tema lahkumist; iroonilisel kombel kargasid ajakirjanikud ise aga oma peatoimetaja kallale ja Peeter Helme oli sunnitud lahkuma Postimehe sisujuhi kohalt, sest ta julges oma alluvate lugusid kritiseerida… Nimekiri pole kaugeltki lõplik.

Kummaline ja ebaterve on see kõik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See on must-valgel ette laotatud näide sellest, kuidas ametnikud ehk süvariik, kui soovite, on nii paika pandud, et iga väiksemgi katse asju vähegi uutele rööbastele seada, on määratud nurjumisele.

Ametnike riik ei lase end kõigutada. Mugavus on end nii tugevasti sisse seadnud, et halb hakkab. Kummaline on seejuures meedia toetav kisa.

Aga kuigi Augeiase tallide puhastamine näib võimatu missioonina, ei saa käega lüüa. Kuigi ühe päevaga seda kõike ära ei tee.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused