Repliik: Augeiase tallid

Arvamus, Repliik,
©Scanpix
MInister Mart Järvik ja süvariiklasest kantsler Illar Lemetti.

Meediale omavahelise kirjavahetuse sokutanud ja sellega maaeluministri usalduse kaotanud kantsler Lemetti lubas enda vallandamise korral kohtusse pöörduda; politsei- ja piirivalvejuht Elmar Vaher saatis enda kohta käivad lahkumisavaldused meediale, millele järgnes kõrvulukustav kisa; IT minister polnud jõudnud oma nõunikku veel töölegi võtta, kui meedias nõuti tema lahkumist; iroonilisel kombel kargasid ajakirjanikud ise aga oma peatoimetaja kallale ja Peeter Helme oli sunnitud lahkuma Postimehe sisujuhi kohalt, sest ta julges oma alluvate lugusid kritiseerida… Nimekiri pole kaugeltki lõplik.

Kummaline ja ebaterve on see kõik.

See on must-valgel ette laotatud näide sellest, kuidas ametnikud ehk süvariik, kui soovite, on nii paika pandud, et iga väiksemgi katse asju vähegi uutele rööbastele seada, on määratud nurjumisele.

Ametnike riik ei lase end kõigutada. Mugavus on end nii tugevasti sisse seadnud, et halb hakkab. Kummaline on seejuures meedia toetav kisa.

Aga kuigi Augeiase tallide puhastamine näib võimatu missioonina, ei saa käega lüüa. Kuigi ühe päevaga seda kõike ära ei tee.

UU

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused