REPLIIK: Millised erakonnad toetavad tegelikult otsedemokraatia seadustamist?

Rubriik Repliik On
©Scanpix
Valimised

Riigikogu ees toimus täna meeleavaldust otsedemokraatia seadustamiseks, mida kasutas pildile pääsemiseks ka Vabaerakond, kes püüab end aeg-ajalt näidata otsedemokraatia toetajana. Väärib siiski meeldetuletust, et Vabaerakond on väga selgelt presidendi otsevalimise vastu.

Kui Keskerakonna ja EKRE fraktsioonid algatasid 2016. aasta sügisel eelnõu, et muuta vabariigi presidendi valimise korda ja seadustada presidendi otsevalimised, siis Vabaerakond seda eelnõu ei toetanud. Kahjuks loobus Keskerakond presidendi otsevalimise toetamisest pärast seda, kui nad koos otsedemokraatia vaenlaste – sotside ja IRL-iga – võimule tulid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ainus presidendi otsevalimist pooldav poliitiline jõud riigikogus. Samuti leiab EKRE, et kodanikel peaks olema võimalus algatada seaduseelnõusid ja rahvahääletusi nii uute seaduste vastuvõtmiseks kui ka riigikogus vastuvõetud seaduste tühistamiseks. Tõsi, nendes küsimuses on lootust leida ühine keel ka vabaerakondlastega.

Kartellierakonnad – Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning sotsiaaldemokraadid – on otsedemokraatia tulised vastased, pooldades praegust esindusdemokraatia mudelit, mille kohaselt kodanikel on õigus riigi asjades kaasa rääkida valimistel. Valimistevahelisel ajal hoitagu mokk maas… Referendumeid ja presidendi otsevalimist kardavad reformikad, irlikad ja sotsid nagu tuld.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused