REPLIIK President nakkevõrkudes

Repliik,
©Uued Uudised
Peipsi vetesügavustes peitub palju triivivaid nakkevõrke, millest peaks rohkem rääkima presidenti sinna kaasamata. Pilt on illustratiivne.

Möödunud reedel koos keskkonnainspektoritega Peipsil vanu triivima läinud nakkevõrke kokku korjamas käinud president Kaljulaid aitas küll probleemile tähelepanu pöörata, kuid muutis kogu ürituse omal moel ka riigipea isiklikuks šõuks.

Tegelikult olid keskkonnaministeeriumi erinevate allasutuste inimesed päev otsa järvel ametis, üldsuse ette jõudis aga lõuna paiku saabunud president Kaljulaid, kes tegutses nagu Putin kurgi rännuteele juhatades, ning rääkis probleemi taustast samuti nagu õpetaja jüngritele, saatjaks ajakirjanike parv. Kõige tõsisem töö toimus mujal, kus polnud võtteplatsi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigipea rolli vastu sellistes üritustes ei saagi midagi olla, ta aitab muret teadvustada, kuid Kaljulaidi puhul on juba ületatud piir, kus nakkevõrk on pigem taustapilt, mille foonil särab “President”. Inimesed pole rumalad, nad märkavad, kui asi kisub putinlikuks amforate järele sukeldumiseks.

Nii oli ka Antarktika-reisi puhul esikohal president, mitte aga kogu reisi tegelik mõte või seal nähtu, milleks üldse seilama mindi. Kaljulaidi poliitturism keskendub juba tema isikule, mitte reisi eesmärgile.

Kaljulaidi puhul on tema avalike suhete meeskond algusest peale ämbrites kolistanud, üritades presidendis siduda Lennart Meri loomulikult tulnud veidrusi putinliku rahvamehe imidžiga, kuid välja on tulnud draamasugemetega absurdikomöödia.

Postimees märkis veel loo lõpus, et puhastustöödest võtsid osa keskkonnaminister Rene Kokk (teisel alusel) ja keskkonnainspektsiooni peadirektor Olav Avarsalu, kuid ERR ei pidanud vajalikuks ministrit ära mainidagi.

Eesti teab nüüd, et president käis Peipsil, teab ka seda, et seal on ulpivad nakkevõrgud, aga probleemi taust jäi suuresti ühe kaljuse laiu varju.

6 commentsOn REPLIIK President nakkevõrkudes

 • Avatar

  haa, haa, haaaaaa

 • Avatar

  presidändi kanstselei nimeks saagu – riiklik vip seltskonna turismiteenused!
  Kaks viimast “presidändi” ja nende 50+ saatkond on tõestanud, et selline ametikoht koos karja ülemakstud ametnikega ei ole Eestile ega eestlastele vajalik. Pigem ikkagi kahjulik, sest kahe viimse presidändi ametiaja lõpuga ei saa otsa nende Eesti/eestlastevihkava seltskonna ülevalpidamine, vaid need kaks ebameeldivat/küündimatut kuju istuvad edasi maksumaksja kukil!

 • Avatar

  Venelased on kolmest sõnast kokku pannud sõnaühendi ” siburde “. Need kolm sõna eesti keeles oleksid – tormilise tegevuse simuleerimine

 • Avatar

  ..loodan väga,et hakkab veel lõpuks ka Eesti rahvale laulma!(enne valitsemise lõppu ju kõik laulavad)
  Kitarre käes ja mantel õle õla.
  pikka aega Ekret põland…
  R- i südamest ma aitan
  K-peaministriks paiskan.
  Asi muutub kahjuks väga inetuks ja naeruväärseks.
  Valitsusel tuleks lasta tööd teha,mitte kaikaid kodaratesse loopida.
  Iga infotund kujuneb rehfide poolt alatuteks rünnakuteks.
  Sellist ründamist pole veel kunagi näinud.

 • Avatar

  Kersti üritab kaotatut tagasi teha – jäi ju tema pandeemiaosalus “akendel vilgutustasemele”. Käimas on jätkuvalt vilgas ja viljatu tegevus nagu onanism.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused