Repliik: saar, vaher ja mustikad ehk Delfi noorajakirjaniku kõrgpilotaaž

Mustikad

Braavo, vahepeal kaduma läinud usk Eesti ajakirjanduse jätkusuutlikkusse taastus! Nutuse olukorra päästis Delfi suvereporter Jete-Ri Jõesaar, kes hammustas läbi Monika Helme kalambuuri.

 

Nimelt postitas Riigikogu EKRE saadik, siseminister Mart Helme abikaasa Monika Helme ühismeediasse postituse „“Mart teeb täna maal saetööd. Kuivanud saare võttis juba maha, vaher on veel püsti.”

Noorajakirjanik Jõesaar kirjutas selle peale nupukese, kus andis tõsimeeli ka laiale lugejaskonnale teada oma ootamatust avastusest – et saare all mõeldakse sotside liidrit Indrek Saart ja Vaheri all politseijuhti Elmar Vaherit:

„Eile tegi Monika Helme postituse, mis meediakaugetele inimestele võib tunduda lihtsalt toreda maaelu kajastusena. Tõenäoliselt on postituse näol tegemist sõnamänguga, kus maha võetud saare all mõtleb Monika Helme endist kultuuriministrit ja sotsiaaldemokraatide liiget Indrek Saart ning veel püsti seisev vaher on nähtavasti politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, kes ministrite Helmede pingutuste kiuste oma tööpostile jäi.“

Arusaamatuks jääb, miks lapsajakirjanik ei on lisanud sinna sõnad „tõenäoliselt“ ja „nähtavasti“. Aga küll ta areneb. Igatahes peab sellise asja taipamiseks ikka nutti olema. Ja ega siis seda saa enda teada jätta. Toimetused, võtke ometi selliseid ajuhiiglasi ometi rohkem tööle.

Vihjeks reporterile: järgmisel korral, kui Mart Helme keedab köögis mustikasuppi, tuleb kindlasti mängu tuua rassism.

UU

Kommentaarid