Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REPLIIK: Umbusaldatav Kaja Kallas valetas puldis rahvasaadikutele taas otse näkku

-
16.06.2021
Kaja kallas on Riigikogu ees lausa hädakägar ja ilmselt just seetõttu hoidub ta rahvaesindajate ette tulemast.
© UU

Praegu Riigikogus umbusaldatav peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) jätkab endale omast retoorikat ning peaaegu igale küsimusele vastates kordab mantrana viidet eelmise valitsuse otsustele, andmata enesele aru, et praegu on tema valitsusjuht. Pealegi ei tasu unustada, et Reformierakonna varasem 17 aastat kestnud valitsemine on jätnud oma sügava jälje ja neid Augeiase talle hakkaski eelmine valitsus tühjendama, kuigi päris puhtaks rookimiseks kahest aastast ei piisanud.

Jätkuvalt oma asjatundmatust ülbuse taha varjav, sageli detailides eksiv, rahvaesindajatele sihilikult valetav Kaja Kallas on kõik sisulised argumendid ammu ära raisanud ning veeretab oma jutupunktid niisiis vaid eelmise valitsuse tegevusele, mis ühelt poolt näib halb ja naiivne välja ning teiselt poolt pole edasiviiv.

Selle kohta, kuidas ta küsijatesse ja küsimustesse suhtub, on tänasest tuua ka üks iseloomulik detail, mis näitab, et ta tegeles puldis hoopis muude asjadega. Ühel hetkel märkis ta enne küsimusele vastamist, et tal on saalile oluline teadaanne – Soome asus jalgpalli EMil Venemaa vastu juhtima.

Paraku valetas võhikust peaminister järjekordselt rahvaesindajatele otse näkku. Seis jäi sel hetkel siiski viigiliseks, sest kolmandal minutil löödud väravat ei loetud määrustepäraseks.

Selline on siis meie peaministri tase, kes tavatseb oma suure naabri ja liitlase Soomega suhelda avalike kirjade abil läbi ajakirjanduse ning oma rahvaga Facebooki teel.