Ropendamise eest palka saanud Raimond Kaljulaid nõuab peaministri väljakutsujatelt palga äravõtmist

Repliik,
©Uued Uudised
Sots Raimond Kaljulaid sai palka roppuste rittapaneku eest.

Kuigi aknaalune sots Raimond Kaljulaid võttis aktiivselt osa abielureferendumi eel Riigikogu töö ummikusse jooksutamisest, esitades sinna roppe ettepanekuid ja segades istungite ajal tööd, hakkas ta nüüd peaminister Kaja Kallase Riigikogusse tulemist nõudvaid saadikuid omaenda pattudes süüdistama – kuigi ka ülemsots Indrek Saar oli peaministri suhtes kriitiline.

“Kas Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kohaselt kuidagi on võimalik lõpetada nendele kahes äärmises reas olevatele saadikutele selleks ajaks, kui nad siin Riigikogu tööaega ja kantselei tööaega kulutavad, vähemalt palga maksmine. Ma arvan, et see oleks olnud õiglane maksumaksja suhtes,” küsis Raimond Kaljulaid aseesimehelt Hanno Pevkurilt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas sai Raimond Kaljulaid ise palka Riigikogu töö segamise eest, kui sotsid koos Reformierakonnaga opositsioonis ja EKRE-Isamaa valitsuses olid, sealhulgas ka roppuse trükkimise eest paberile.

Raimond Kaljulaid esitas abielurahvahääletusele muudatusettepanekuna muu hulgas roppuseid, ometi pole ropud luuleread ja räpitekstid päris need, millega parlamendis peaks tegelema. Ta esitas ühena järgmise ettepaneku: „Valitsuse koalitsioonileppes ette nähtud abielu teemalise rahvaküsitluse üks vastusevariantidest võiks olla tsitaat Sveta Grigorjeva luuletusest: „mind ei kepi kes keda kepib/ veel vähem kepivad mind need/keda kepib kes keda kepib?““ Lisaks oli tal ettepanek panna rahvaküsitlusele küsimus Nublu laulutekstiks selle kohta, et mida teha kui “klubis pole õhku”.

Kaljulaid arvab seega, et keppimisettepanekute eest on õige palka saada, aga peaministri väljakutsumise eest koroonakriisi kohta aru andma tuleb palk ära võtta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused