Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rudolf Jeeser: ärge kuulake igasuguseid “sõjanduseksperte”

-
04.05.2022
Rudolf Jeeser

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna piirkondade koordinaator, endine kõrge ohvitser Rudolf Jeeser kirjutab, et teda häirivad mõned Urkaina sõja kohta käivad sõjalised ”ekspertiisid” ja ”analüüsid”, mis ei hiilga oma adekvaatsusega.

„Ühtäkki on tekkinud meil terve seltskond inimesi, kes on võimelised andma oma hinnanguid pataljoni, brigaadi, diviisi, ringkonna ja armee tasandi sõjalise tegevuse kohta. Enamuses on tegu persoonidega, kes võtavad kellegi teiste tekste või youtube’i videoid ja kohendavad neid allikatele viitamata oma arvamuseks, omamata ja arusaamata võimalikust reaalsest sõjalisest situatsioonist,“ kirjutab Jeeser.

Ta lisab, et eriti naljakas on vaadata kaitseväe kõrgeid ohvitsere kõnelemas sõjalisest olukorrast Ukrainas, samal ajal teades, et nad teavad oluliselt rohkem, kui nad rääkida saavad.

„Märkimisväärne on muidugi see, et mõned nendest on pääsenud ekraanile või eetrisse ainult korra, sest see jutt mis nad on rääkinud on olnud ikka täielik saast ja kaitseväe tsensuur on oma tööd teinud korrektselt,“ märgib ta.

Jeeser hoiatab kuulamast neid ”spetsialiste”, kel puudub sõjaline ettevalmistus vähemalt pataljoni tasemel ja vähemalt majori auastmes reservis ning neid, kes on oma Vene Föderatsioonile antud hinnangutes pannud totaalselt puusse.

„Kahjuks on nende hulgas päris palju erinevad blogijaid, poliitikuid, ametnikke ja ka kõrgeid Kaitseväe ohvitsere,“ nendib Kaitseväe endine logistikakeskuse ülem.