Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rünnak maaelu vastu: Reformierakond ja Kaja Kallas tahavad võimalikult palju maakoole sulgeda

-
21.02.2022
Reformierakonna poliitika on alati olnud suunatud sellele, et Eesti külamaastik koosneks vaid varemetest. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Reformierakond on üks enam Eestimaad valitsenud erakondi ja tema tegevuse tagajärjel on toimunud laialdane ääremaastumine – seda poliitikat jätkab ka Kaja Kallase valitsus, kes pakub omavalitsustele lausa raha, et nood koolid suleks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas hiljuti haridus- ja teadusministrile ning peaministrile arupärimise, milles soovib vastust, miks annab riik omavalitsustele raha maakoolide sulgemiseks, aga mitte koolide säilitamiseks.

Riigikogu liige Siim Pohlak ütles, et Reformierakonna juhitaval valitsusel on väga halb plaan – pakkuda valdadele ja linnadele raha, et väiksemad, enamasti maapiirkondades asuvad gümnaasiumid kinni panna.

Maapiirkonnad on nagunii juba pikemat aega alla käinud, sest lisaks koolidele suletakse seal ka kauplusi, arstiabipunkte, pangaautomaate, postkontoreid ja muid elulisi asutusi, samuti bussiliine ja riigiasutusi. Koolide sulgemine on eriti ränk, sest ühest küljest peletab see noored pered maalt minema, kui lapsed peavad suletud koolide tõttu kaugemal haridust omandamas käima ja vanemad peavad neid sõidutama; teisalt pole lootust, et keegi tuleb tänapäeval tagasi maale, kui seal puudub vajalik infrastruktuur.

Reformierakonna plaan on eriti võigas, sest Kaja Kallase valitsus pakub lausa raha, et maakoolid suletaks. Omavalitsused peavad juba märtsis teada andma, milliseid koole nad koomale tõmbama kavatsevad hakata.

Läänemaa vallavolikogu liige Eeva Helme (EKRE) kirjutab Pärnu Postimehes, et vallavanem Ene Täht esitles volikogu ees visiooni, mis näeb ette ulatusliku reformi, millest valla seitsmest koolist jääks puutumata vaid Lihula Gümnaasium. “Milline noor pere jääb või tuleb valda elama, kui siin ei ole enam väiksematel lastel kodule lähedases koolis õppida?” küsib Eeva Helme.

Reformierakonna juhtimisel lahkub riik maakondadest ja eksisteerib peamisel multikultuurses metropolis Tallinnas, kuhu ettevõtlusminister Sutt kavatseb üha rohkem välismaalasi sisse vedada.

UU