Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Säästusoovitused ei tohi varjata valet energiapoliitikat

-
07.09.2022
Elektri puhul on kõige eluohtlikumaks saanud tema hind. Pilt on illustratiivne.
© UU

Reformierakonna poliitikud, eriti säästupeaminister Kaja Kallas ja “aknatihendaja” Maris Lauri soovitavad energiakriisi ajal kokkuhoidlikud olla, kuid see ei saa ega tohi olla õigustuseks riigis aetavale üdini valele energiapoliitikale.

Endastmõistetavalt tuleks säästa ja selleks on võimalusi tohutult, alates sellest, et ei lase tubades tuledel särada, kui seal kedagi pole, kuni selleni, et ei pese nõusid voolava sooja vee all. Aga see ei tähenda, et võimupoliitikud saaksid kokkuhoiusoovitustega mingi indulgentsi oma tegematajätmistele ja valearvestustele.

Kokku hoida tuleks ka siis, kui elekter on odav, kalli elektriga on see lausa vajadus, kuid poliitikute asi on majanduslikult asjad tasakaalus hoida, hetkel näiteks CO-kvootide ja börsi arvelt ning oma energiatoomist arendades. Odavad tooted ja teenused ei ole mitte kingitus rumalale rahvale, vaid eluline paratamatus, mida tuleb tagada.

Valitsuspoliitikud, eriti poliitoravad aga on säästlikkuse rakendanud oma rahvavaenuliku poliitika õigustamise vankri ette. Inimesed säästavad nii, kuidas oskavad ja suudavad, aga riigivõim peab tagama ennekõike inimväärse elu. Reformierakond seda ei tee.

Sama lugu on ka rohepoliitikaga – Maa päästmine ei tähenda seda, et inimkonnale tehakse elu Maal põrguks.

Uued Uudised