Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sanktsioonide raames tuleks lõpetada võõrtööjõu sissevedu Venemaalt ja Valgevenest

-
22.02.2022
Narva sillal on olukord samuti kuumaks muutunud.
© Uued Uudised

Ettevõtjad veavad võõrtööjõuna lisaks ukrainlastele Eestisse ka venelasi ja valgevenelasi ning ettevõtlusminister Sutt kavatseb reegleid veelgi leevendada – aga nende kahe agressiivse riigi kodanike sissevedu tuleks mahutada sanktsioonide alla.

Esmalt tuleks seda teha juba seetõttu, et need inimesed saadavad siin teenitud raha koju, turgutades nii oma maa majandust. Teisalt on need inimesed ka julgeolekuliselt ohtlikud, sest nad esindavad riike, kus suurem osa elanikkonnast toetab autokraatseid valitsejaid Putinit ja Lukašenkat. Eestis täiendaksid nad seda osa venekeelsest kogukonnast, kes on suurvenelikult meelestatud

Venemaalt ja Valgevenest tuuakse sisse ka kvalifitseeritud töötajaid, sealhulgas IT-spetsialiste, kes aga võivad olla Vene salateenistuste leival ja pääseda ligi Eesti IT-keskkonnale nii andmevarguse kui ka küberrünnete tagamõttega.

On kurb, et pidevalt “euroopalikest väärtustest” rääkiv valitsus ja paljud ettevõtjad ei orienteeru reaalses tegevuses mitte Euroopa Liidule ja kogu läänemaailmale, vaid endisele Nõukogude Liidule. Selline poliitika tuleb vähemalt Venemaa-vastaste sanktsioonide raames lõpetada.

UU