Seltsimees ajakirjanik Toomas Sildam soovitab presidendivalimistega koalitsiooni purustada

Repliik,
©Scanpix
Opositsiooni president Eestil juba on, nüüd oleks vaja inimest, kes teeks koostööd ka valitsusega. Pilt on illustratiivne.

ERR-is ilmunud sotsimeelse ajakirjaniku Toomas Sildami jutt presidendivalimiste võimaliku käigu kohta rabab räige avameelsusega valitsuse lõhkumise soovitamisel.

Sildam nendib, et kui valimised viia valimiskogu kätte, siis “koalitsiooni võimalused enda kandidaat presidendiks läbi suruda sellest kindlasti suurenevad.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuid siis olekski ta valitsuse president. Kõlab kehvasti. See lõikab ka kohe algusest õhemaks uue riigipea kandepinda ühiskonnas ja pisendab tema usaldusväärsust,” väidab ta.

Seltsimees Sildam ei soovi sellist varianti kritiseerides ilmselt märgata, kuidas praegune president Kaljulaid on otseselt opositsiooni president, alates ebaeetilisest käitumisest valitsuse vandeandmisel kuni koalitsioonist tulnud seaduste massilise väljakuulutamata jätmiseni.

Pärast Kaljulaidi saab asi ainult paremaks minna. Opositsiooni president Eestil juba on, nüüd oleks vaja inimest, kes teeks koostööd ka valitsusega.

“Eestile parem variant oleks ainult koalitsioonist või ainult opositsioonist laiema toetusega president. See omakorda tähendab vähemalt osa võimuliidu koostööd sisepoliitilise vastasrinnaga. Näiteks kui Keskerakond, Reformierakond ja Isamaa või sotsid kokku lepiksid, saaks presidendi valida juba riigikogus, mis ongi parlamentaarse Eesti põhiseaduse mõte,” väidab Sildam.

Kas saaks veel paremini väljendada oma soovi valitsust lõhkuda? Kaalutletult naiivne on ka Sildami soov leida “ainult koalitsioonist või ainult opositsioonist laiema toetusega president”.

Ajakirjanik, kes paistab silma äärmise valitsusvastasusega, peaks teadma, et tema kaasabiga lõhestatud ühiskonnas on sellise presidendi leidmine üliraske, mida on tõestanud ka Kersti Kaljulaid. Uus Lennart Meri võiks tulla vaid selliste inimeste seast, keda usaldavad nii rahvuskonservatiivid kui vasakpoolsed, nii eurofiilid kui ka euroskeptikud, aga selliseid inimesi poliitikamaastikul hetkel pole.

Poliitiliselt laetud ajakirjanikud ei tee kunagi tegelikust murest tingitud soovitusi – nii ka Sildam, kelle tegelik eesmärk eesmärk on aidata võimule need, “keda orjus rõhub nüüd.”

UU

9 commentsOn Seltsimees ajakirjanik Toomas Sildam soovitab presidendivalimistega koalitsiooni purustada

 • Avatar

  kersti kaljulaid = thomas hendric ilves = karl vaino

 • Avatar

  Praegune president-opositsiooni presdent!
  Mis vahe,siis oleks, kui uus Koalitsiooni president oleks?

 • Avatar
  vanaema maalt

  Süda läheb pahaks, kui keegi nimetab Sildamit ajakirjanikuks. Interrinde eestkõneleja ja tema enda sõnul ka KGB kaastööline, keda rõõmsalt urgitseda lastakse.Kapo ei tee teist nägugi, mis tegelikult toimub. Vasakpoolne maailma hullus ei adu enam, mis õige, mis vale, rinnaga murrame teed, aga kuhu-keegi ei tea.

 • Avatar

  Illustreeriv foto on muidugi kena. Huvitav, mida pildil vaadeldav naisterahvas sellise õhinaga küll väidab?
  “Teata, neil on mõnel nii pikk!”?
  No sai näiteks? Või vorst ehk mis iganes…

 • Avatar

  “Ajakirjanik” Kristjan, no comments

 • Avatar

  Milleks see jant presidendi valimistega, rahvas valib arvutiga riigikogu valimistega samal ajal, paberhääletust enam vaja ei ole, kes arvutit ei kasuta, ei tea nkn midagi, teda ei olegi valima vaja, mittekodanikelt võta valimisõigus ära, siis on ka eestlased tallinnas võimul.

 • Avatar

  “Uus Lennart Meri võiks tulla vaid selliste inimeste seast, keda usaldavad nii rahvuskonservatiivid kui vasakpoolsed, nii eurofiilid kui ka euroskeptikud, aga selliseid inimesi poliitikamaastikul hetkel pole.”
  Oi appi, jälle UU paneb kolinal lati alt läbi. Sildam on marutõbine punane kes tahab ühiskonda lõhestada, see on selge, aga mingisugune jutt üksmeelest on täiesti mõttetu ja viib ainult roosadele järeleandmistele tingituna soovist ka neile meeldida. Vasakpoolsed eurofiilid on totalitaarse maailmakorra esindajad, nendega ei saagi mingit ühisosa olla ja nende eesmärgid on diametraalselt vastupidised konservatiivselt mõtlevate inimeste jaoks. Õnneks on enamus rahvast siiski konservatiivselt mõtlev, kuna ainult nii on võimalik tagada mitte ainult iseenda, vaid ka järeltulevate põlvede heaolu, seega otsene vastandumine ei olegi niiväga halb. Lihtsalt “parempoolsed”, “rahvuslikud” või siis lihtsalt tervemõistuslikud ja oma laste tulevikust hoolivad inimesed peaksid seda aspekti rohkem rõhutama. See mida vasakpoolsed peale suruvad, on aeglane, aga kindel liikumine meie laste ja lastelaste tuleviku hävitamise suunal. Mida rohkem inimesi sellest aru saab, seda tugevamaks muutub tervemõistuslike jõudude positsioon. Seega vastandumist ei tasu karta ja mingit üksmeelt otsides antakse punastele ainult hoogu. Tuleb ainult lihtsas keeles lahti seletada, mida see “progressiivsus” endaga kaasa toob ja kuidas riigid kus “progressiivsusega” on meist “ette mindud”, on see järeltulevate põlvkondade heaolu halvemaks muutnud või hävitanud.
  Ja Lennart Meri oli KGB koputaja kellest sai tulihingeline euroliidu pooldaja. Bolševistlik-vabamüürliku satanistliku sekti liige, kes mõistes oma piiratud andeid oli raha eest valmis ükskõik millist perverssust toetama, peaasi, et enda heaolu oleks tagatud. Sama vilets eeskuju kui Päts.

  • Avatar

   On ainult üks tee, et vältida pidevat presidendi valimiste tragöödiat! Selleks teeks on presidendi valimine rahva poolt. Siis otsustavad Eesti Vabariigi kodanikud, keda nad tahavad näha Kadrioru lossis. Kõik muud Sildamile meelepärased “Põhiseaduslikku vaimu” kandvad varjandid ainult tekitavad segadust ja võivad anda sellise tulemuse, mida me praegu näeme.

  • Avatar

   Ma olen alati aru saanud, et EKRE on tegelikult VASTUPANULIIKUMINE…
   Ja meie ainus relv saab olla ainult SÕNA – RAHVA TEAVITAMINE ja Musta Jõu AGENDA PALJASTAMINE …!
   – – –

   Nii et kohalikud piirkonnajuhid, paluks kõigepealt iseendal läbi lugeda (baasteadmised):
   – Siioni Tarkade Protokollid
   – George Orwelli “1984”
   – Jüri Lina “Skorpioni märgi all” (Lisaks, ka T.Madissoni “Maailma uus kord” on väga hea!)
   – David Icke !!! (alustades “Mina olen mina…”)

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused