Seltsimees, esimees, riigimees ja postimees

Arvamus, Repliik,
- Updated
IMG_2722

Kui mingi osa arvajatest leiab, et EKRE juhi ja siseministri Mart Helme väljaöeldu vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi aadressil on seksistlik ning halvustab kõiki naisi, siis pangem hetkeks asjad vastupidisesse valgusesse.

„Seda võib endale lubada emotsionaalselt ülesköetud naine,” ütles Helme ajakirjanikele valitsuse pressikonverentsil, kui ta kommenteeris riigipea lahkumist Marti Kuusiku ametivande ajaks. „Aga Kersti Kaljulaid ei ole lihtsalt naine, vaid vabariigi president.”

Oletame nüüd, et riigipea on mees ja minister on naine, kes kommenteerib: “Seda võib lubada äkitselt vihastav mees, aga ta ei ole tavaline mees, ta on president.”

Võib raudkindel olla, et selline lause poleks eales sellisel moel hakanud meedia hambusse, nagu ta praegu hakkas. Paraku on feminiseeruv ühiskond jõudnud sinnamaale, et me ei tohi sootunnuseid enam nimetada isegi näiteks liiklusõnnetuse puhul (Konkreetne näide Pärnumaalt: purjus naispolitseinik põhjustas avarii ja põgenes sündmuskohalt), siis on kohe kisa lahti. Sama käib muidugi ka rahvuse ja rassi kohta. Me oleme jõudmas juba sinnani, et kustutame ära sõnad “ema” ja “isa”!

Nõukogude ajal olid kõik seltsimehed, praegu esimehed. Peatselt on juba tagurlik, kui Postimehe nime pole sooneutraalselt ümber nimetatud. Sõnadega edasi mängides on selle kõige juures õhus suur dilemma – kuidas üldse saab naispresident käituda riigimehelikult.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused