Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sinu minister, räägi ise: Tsahkna käis püssirohutünnis lahtise tulega

-
23.05.2024
Küüniline võimukamp näib arvavat, et nendeni ei ulatu kellegi käed.
© UU

Johhaidii-minister Margus Tshakna (Eesti 200) lällamine Gruusias pole mitte ainult piinlik, vaid ka ohtlik. „Kui keegi tahab teist sõjarinnet, avage see Baltimaades,“ lausus Thbilisi linnapea Kahha Kaladze Gruusia televisiooni otse-eetris.

Kõnekas oli ka eilne tõik, kui president Alar Karis ja peaminister Kaja Kallas andsid Kadriorus julgeolekuteemadel pressikonverentsi ja Kallas Tshakna käitumise kohta käiva küsimuse peale selgelt kohmetus.

„Tahad sa vastata?“ pöördus Kallas hoopis esmalt president Alar Karise poole. „Sinu minister, räägi, ole hea,“ torkas riigipea vastuseks.

Küsimusele, kas välisminister Margus Tsahkna tegi valesti, kui liitus Gruusias valitsusvastaste protestidega, vihastades nõnda välja sealse võimuladviku, jättis Kallas, nagu talle tavaks, otsesõnu siiski vastamata, keerutades maast ja ilmast.

Välisminister Tsahkna eiras oma hiljutisel Gruusia visiidil kohalike ametivõimude korraldusi ja suundus koos kohalike protestijatega tänavatele, hiljem ronis ka protestilavale. Tegu ei jäänud aga märkamata Gruusia võimudel, kes reageerisid vihaselt. Ka Gruusia parlamendi spiiker oli sellise käitumise üle äärmiselt kriitiline.

Vastuseks kriitikale, et välisminister läks sekkuma Gruusia siseasjadesse või lausa riigipööret korraldama, vastati Delfile välisministeeriumist, et Thbilisisse mindi meenutama Gruusia ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud kokkulepet, mille kohaselt lubasid võimud välisagentide seaduse kehtestamata jätta.