Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sõjahüsteeriat külvav Kaja Kallas rääkis veel kümme aastat tagasi, et me ei tohi ise oma hirme toita

-
19.05.2024
Kaja Kallas
© Scanpix

Inimesed muutuvad aja jooksul. Selles pole midagi iseäralikku, ent mõnel puhul on muutused drastilised. Kaja Kallase näitel. Viimase paari aasta jooksul pole möödunud päevagi, mil peaminister, end sõjaprintsessiks pidav naine pole külvanud meie seas hirmu ja sõjapaanikat.

Kuid veel kümmekond aastat tagasi arvas tollane Reformierakonna aseesimees ja riigikogu liige, et ühiskonnas on tunda liiga palju hirmu ning me ei tohiks ise oma hirme toita.

„Kui ma mõtlen praeguse ühiskonna peale, siis on tunda seda hirmu, et kõik nagu kardavad midagi, töötajad kardavad tööandjaid ja poliitikud kardavad ajakirjanikke, lugupeetud inimesed ei julge ajakirjanduses esineda, kuna kardavad netikommentaare,“ loetles Kallas 2013. aastal aastalõpuintervjuus ETV saatele „Pealtnägija“.

Ta tsiteeris Roosevelti, et ainuke asi, mida tuleb karta, on hirm ise, nii, et me ei tohiks oma hirme toita.

Ja kuhu ta on jõudnud tänaseks. „Eesti on sõjas,“ kordab ta mantrana. Tulemuseks rahva vaimse tervise halvenemine, majanduslik allakäik, välisinvestorite ebakindlus… Näiteks räägivad tänased uudised, et välismaalased on hakanud müüma oma Eesti kinnisvara.

 

Loe siit:

https://www.postimees.ee/2636302/kaja-kallas-me-ei-tohi-ise-oma-hirme-toita