Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsiaalmeedia: Reformierakonna keelepoliitika siiski töötab – kurjategijad petavad nüüd raha välja puhtas eesti keeles

25.07.2023
Kollane lipp on longu vajunud.
© UU

Sotsiaalmeedias naerdakse, et Reformierakond on siiski midagi eesti keele õpetamisel saavutanud – nendemoodi kraaded pole enam päris umbkeelsed, vähemalt väljapetmises on eesti keelega paremaks läinud.

BNS vahendab: “Kelmid teevad petukõnesid nüüd ka eesti keeles”. Ehk siis: “Ligi kümme inimest on viimastel päevadel teatanud politseile, et on saanud petukõnesid, milles kelmid räägivad heal tasemel eesti keelt.

Helistajaks on väidetavalt politsei, panga või mõne muu usaldusväärse asutuse töötaja, kes räägib kõne vastuvõtjale, et tema pangakontol on tekkinud probleem või tema andmeid kasutatakse kuritegude toimepanemiseks. Varem on need kõned olnud ainult vene- ja ingliskeelsed, kuid viimastel päevadel on politsei saanud infot, et kelmid räägivad väga heal tasemel eesti keelt.”

Reformierakond, sotsid ja kahesajatajad on tuntud poliitiliste petjatena, kes petsid inimestel hääled välja, rääkimata neile seejuures, et kavatsevad valimiste järel järsult maksukoormust tõsta. Ehk siis on nad kelmide mõtte- ja hingekaaslased poliitikas.

Eesti venestav valetajate valitsus, kelle eelnõud eesti keele kaitseks venestamise tingimustes on teostamatu naljanumber, on nüüd midagi ikkagi saavutanud, venekeelsete juttudega vist enam midagi välja ei peta ja vargad lähevad üle eesti keelele – vähemalt oravaparteilaste mänguruumis. On ju erakond tuntud paljude rahaskandaalide poolest: Siim Kallase kümme miljonit, VEB Fond, Kristen Michali kilekotirahad, Liina Kersna ülikallis testihange omade kaasamisega…

Aga inimestele hoiatuseks: kriminaalbüroo juht kinnitas, et Eesti politsei ei helista inimestele ega teavita pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. „Me ei näe kodanike pangakonto andmeid ja ei saa nendel kontodel toimuva osas anda hoiatusi. Tänan kõiki inimesi, kes tundsid petukõned ära ja teavitasid koheselt ka politseid, et kelmid teevad nüüd petukõnesid ka eesti keeles. Tänu nende teavitamisele saame hakata kohe uurima, kes on nende petukõnede taga ja hoiatada ka teisi kodanikke,“ lisas Tambre.

Kelmide eest kaitsmiseks palub politsei katkestada kõned kohe, kui keegi väidab, et pangakontol toimub midagi kahtlast. Lisaks palub politsei mitte jagada oma isiklikke andmeid, nagu näiteks Smart-ID, ID-kaardi või Mobiil-ID PIN1 ja PIN2 koode teisega, ega sisestada neid koode oma seadmes teiste inimeste palvel.