Sotsid kaotaksid Reinsalut toetades igasuguse õiguse rääkida naistevastasest vägivallast

Martin Helme Riigikogus 21.09.2017

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni juhi Martin Helme sõnul kaotaksid sotsiaaldemokraadid justiitsminister Urmas Reinsalu ametis jätkamist toetades igaveseks moraalse õiguse naistevastasest vägivallast rääkida.

“Ma tahaksin ikka teada, kuidas sotsid kavatsevad Reinsalu jätkamist toetada – siis nad ju ei tohi elu lõpuni võtta sõna ei naistevastase vägivalla, soovõrdõiguslikkuse ega ühelgi teisel sellisel teemal,” ütles Helme reedel BNS-ile.

Reformierakond ootab Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) justiitsministri Reinsalu tagasiastumist ja kui Reinsalu esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab ministri tagasistumise. “Meie otsuse ajend on Reinsalu kahetsusavaldus, et ta oli hukka mõistnud naistevastase vägivalla. Tegemist oli kaalutletud sõnavõtuga,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi. “Justiitsministri sõna on erilise kaaluga, sest just tema kujundab õiguspoliitikat ja vägivalla vastane võitlus on tema otsene ülesanne.”

Reede õhtuks oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsiooni liikmetest vaid Hannes Hanso öelnud, et toetab Reinsalu umbusaldamist.

SDE fraktsiooni aseesimees Liisa Oviir ütles BNS-ile, et fraktsioon hakkab koalitsioonipartnerist justiitsministri võimalikku umbusaldamist arutama esmaspäeval. Oviiri sõnas, et kuigi kuus SDE fraktsiooni kuuluvat naist mõistsid neljapäeval Reinsalu väljaütlemised hukka, ei tähenda see, et nad tuleksid automaatselt umbusalduse taha.

BNS

Kommentaarid