Sotside allakäiku põhjustab nende elueitav ideoloogia?

Repliik,
- Updated
©UU
Sotsidest on saanud poliitiline äpardus.

Viimane Norstati küsitlus ütleb, et sotsiaaldemokraatide toetus on langenud rekordmadalale ja ilmselt on üheks põhjuseks ka nende muutumine elueitavaks erakonnaks.

Sotsid on ennast kuulutanud homoagenda edasiviijaks, kaitstes seega kuivanud oksa elupuul. Noorsotside geimiiting Vabaduse väljakul näitas selgelt, et erakonnas häälestatakse noori traditsioonilise peremudeli vastu – tüdrukud kandsid plakateid, millel on sõna “traditsiooniline” läbi kriipsutatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eriti järsk on viimastel nädalatel olnud sotside toetuse langus meeste hulgas – selles valijagrupis on erakonna toetus langenud selgelt alla valimiskünnise. Alla valimiskünnise on sotside toetus veel ka üle 50 aastaste ning väga kõrge ehk enam kui 2000-eurose sissetulekuga valijate seas. Valimiskünnise tasemel või alla selle on nende toetus ka lastega valijate hulgas. Ainult lastetute valijate hulgas ületavad nad selgelt valimiskünnise,” kommenteerib teadur Martin Mölder.

Sotsid on seega saanud ka lastetute esindajaks, ühendades lapsi mittesoovivaid karjäärinaisi, samuti neid, kes loobuvad lastest mingitel ideoloogilistel kaalutlustel (kliima päästmine, marufeminism, samasoolisus jne) või harrastavad abordikultuuri.

Sotsid pole kunagi eriti elust ja eludest hoolinud ning ilmselt maksab see nüüd kätte. Kuni erakonna eesotsas asub äärmuslane Indrek Saar, pole sotsidel ilmselt tõusutrepile asja. Seda enam, et poliitikas on nad muutunud PortoRollo korruptsioonikoalitsiooni puudliks.

Elueitajateks on ka Eestimaa rohelised, kellest on samuti saanud geiagenda edendaja ja sündimata elusid röövivate abortide kaitsja ning seeläbi ka kindel valimiskünnisest allapoole jääja. Eestlased on siiski jätkuvalt elujaatajad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused