Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sotside allakäiku põhjustab nende elueitav ideoloogia?

-
10.02.2021
Sotsidest on saanud poliitiline äpardus.
© UU

Viimane Norstati küsitlus ütleb, et sotsiaaldemokraatide toetus on langenud rekordmadalale ja ilmselt on üheks põhjuseks ka nende muutumine elueitavaks erakonnaks.

Sotsid on ennast kuulutanud homoagenda edasiviijaks, kaitstes seega kuivanud oksa elupuul. Noorsotside geimiiting Vabaduse väljakul näitas selgelt, et erakonnas häälestatakse noori traditsioonilise peremudeli vastu – tüdrukud kandsid plakateid, millel on sõna “traditsiooniline” läbi kriipsutatud.

“Eriti järsk on viimastel nädalatel olnud sotside toetuse langus meeste hulgas – selles valijagrupis on erakonna toetus langenud selgelt alla valimiskünnise. Alla valimiskünnise on sotside toetus veel ka üle 50 aastaste ning väga kõrge ehk enam kui 2000-eurose sissetulekuga valijate seas. Valimiskünnise tasemel või alla selle on nende toetus ka lastega valijate hulgas. Ainult lastetute valijate hulgas ületavad nad selgelt valimiskünnise,” kommenteerib teadur Martin Mölder.

Sotsid on seega saanud ka lastetute esindajaks, ühendades lapsi mittesoovivaid karjäärinaisi, samuti neid, kes loobuvad lastest mingitel ideoloogilistel kaalutlustel (kliima päästmine, marufeminism, samasoolisus jne) või harrastavad abordikultuuri.

Sotsid pole kunagi eriti elust ja eludest hoolinud ning ilmselt maksab see nüüd kätte. Kuni erakonna eesotsas asub äärmuslane Indrek Saar, pole sotsidel ilmselt tõusutrepile asja. Seda enam, et poliitikas on nad muutunud PortoRollo korruptsioonikoalitsiooni puudliks.

Elueitajateks on ka Eestimaa rohelised, kellest on samuti saanud geiagenda edendaja ja sündimata elusid röövivate abortide kaitsja ning seeläbi ka kindel valimiskünnisest allapoole jääja. Eestlased on siiski jätkuvalt elujaatajad.