Sotsid taotlevad oma hääletoru ülalpidamist maksumaksja raha eest

Repliik,
- Updated
Ajakirjandus sipleb kahe maailmavaate vahel.
©Uued Uudised
Sõltumatu ajakirjanduseni on Eesti meedial veel pikk tee minna. Pilt on illustratiivne.

Vasakliberaalne peavoolumeedia on rahahädas ja nõuab riigilt toetust. On sümptomaatiline, et esimesena kargasid meedia rahakülvi ideele takka kiitma Riigikogu sotsid, kes püüavad meeleheitlikult tagada, et nende ideoloogilised hääletorud neile jätkuvalt teeneid osutaks.

Nimelt esitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu fraktsioon Riigikogule otsuse eelnõu, mille kohaselt peaks valitsus töötama välja majandusmeetmete paketi koroonaviiruse mõjude leevendamiseks meediasektoris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seletuskirja kohaselt avaldavad koroonaviiruse levik ning meetmed selle tõkestamiseks negatiivset mõju Eesti majandusele ning see mõju ei ole jätnud puutumata ka meediasektorit, kellel on kanda oluline roll kriisiaegsel inimeste teavitamisel.

See sotside jutt pole loomulikult ei miski muu kui suitsukate. Sotse ei huvita inimeste teavitamine. Neid huvitab esmajoones see, et meedia jätkaks rahvuslaste ehk “paremäärmuslaste” peksmist ja vasakpoolse maailmavaate propageerimist.

Kindlasti olete märganud, kuidas näeb Delfis/Eesti Päevalehes inimeste “teavitamine”? Peamiselt lugejate “hoiatamises” eriolukorda väidetavalt enda kasuks ärakasutavate “parempopulistide” eest. Nagu Delfi on korduvalt kirjutanud, on meil praegu ju käes “EKRE unistuste kriis”.

Alates valimistest on vasakliberaalne ja sotse toetav meedia sihikindlalt tegelenud praeguse valitsuse pihta sopa loopimisega. On arusaadav, et opositsioonis olevatele sotsidele see meeldib, vasakliberaalse meedia tugi on neile eluliselt oluline. Kui neil meedia toetus tagant ära kaob, mis neile siis üldse alles jääb? Kes neid veel toetab?

Sotside tegeliku soovi võttis hästi kokku Tallinna volikogu EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas: “Lauristini lapsukeste kaitsel! Peaasi, et see kallutatud möga jätkuks.”

Riigi tugi erameediale on igas mõttes problemaatiline. Neljas võim teeb oma tööd kõige paremini siis, kui on sõltumatu teistest riigi institutsioonidest. Kui nüüd riik hakkab rahahädas meediat üleval pidama, siis tõusetub kohe küsimus, kui sõltumatu see meedia ikkagi on. On erameedia enda huvides riigilt almusi mitte vastu võtta.

6 commentsOn Sotsid taotlevad oma hääletoru ülalpidamist maksumaksja raha eest

 • Avatar
  Margus Peterson

  milleks selline “verejanu”, hääd kaasteelised? olgem ikke tolerantsemad ja ilmutagem neile oma ligimesearmastust nii, nagu
  nemad on meile seda ilmutand. võte tuntud eelmisest, politruk antsipi “unelmate” kriisist: elamiseks vähe, suremiseks palju.
  teisisõnu – uppuja pääsemine on uppuja mure. kui ikke nähakse roppu moodi “vaeva” enese uputamisega, siis kuda ma saan oma
  ligimesearmastuses seda keelda . . . aga viimaste mullide pinnalekerkimise sulpsudes tahaks kuulda vastust mind vaevavale
  küsimusele: kus universumis arvab eesti “meedia” end olevat? nad nigu poleks kuulnudki – raha (või selle puudus) paneb
  rattad käima. ja seisma. kui vaja. vanarahva tarkuste salv on ammendamatuks abimeheks – nad pole mitte midagi mitte millestki
  kuulnud. kuda peni külale, nõnna küla penile. loomariigis on väga raske (kui mitte võimatu) leida isendit, kes hammustaks
  teda toitvat kätt. paraku loodus tühja kohta ei salli ja ju on igatmasti “meediaguurud” ning “arvamusliidrid” selle “tühiku”
  täitmise oma “südame- ja auasjaks” võtnud . . .

 • Avatar
  Leo Viller

  Keegi end kaukajumalaks tituleeriv tegelane halvustab kõiki neid, kes tema arvamist mööda ei ole liberaalid. Esiteks – tänapäeva ” liberaalid ” ( seejuures just sotsid ) on eriti Lääne – Euroopas valitseva uuskommunistliku – uusanarhistliku värdideoloogia pooldajad. Ja teiseks – kommenteerida võiks ikka omaenda nime all, sest arvata, et nii saab oma isikut varjata, on vägagi naiivne

  • Avatar
   Kauka Jumal

   Miks te laimate? Teie jaoks on normaalne selline leksika, mis nõuab “Ossinovski puuoksa külge riputamist, …head kõngemist libesotsidele”. Ekre foorumid on sellist küüneviha täis. Ükski teine erakond ei tegele nii massiivse viha õhutamisega.

   • Avatar
    Margus Peterson

    kauka jumal, otsi üles parisekristeri paskvill, kus ta annab teada, et meiesugustel vanadel ajupeetusega pässidel
    POLE MINGIT ŠANSSI! kui päris täpne olla, siis mingid “variandid” on alati olemas. millised – tudeeri SOLŽENITSÕNI
    GULAGI ARHIPELAAGI. sääl neid LADEMETES. millised on sinu valikud – parisega või pariseta?

 • Avatar

  Lihtne – trääsa tuleb näidata. Usalduse on nad maha mänginud, nüüd mingugi neomarksismi levitavad putkad ajaloo lampkasti.
  Maksumaksja rahaga on tsrgematki teha kui levitada punast udu läbi lillede.

 • Avatar

  Valitsus peaks koostama abipaketi vaeseksjäänud meediatöötajate abistamiseks ning selle otse ja kogu ulatuses nende teise pensionisambasse suunama. See teeks meie libameedia ajakirjanikud kindlasti rõõmsaks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused