Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsid taotlevad oma hääletoru ülalpidamist maksumaksja raha eest

-
26.03.2020
Ajakirjandust objektiivsus enam ei köida, esikohal on klikid internetis. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Vasakliberaalne peavoolumeedia on rahahädas ja nõuab riigilt toetust. On sümptomaatiline, et esimesena kargasid meedia rahakülvi ideele takka kiitma Riigikogu sotsid, kes püüavad meeleheitlikult tagada, et nende ideoloogilised hääletorud neile jätkuvalt teeneid osutaks.

Nimelt esitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu fraktsioon Riigikogule otsuse eelnõu, mille kohaselt peaks valitsus töötama välja majandusmeetmete paketi koroonaviiruse mõjude leevendamiseks meediasektoris.

Seletuskirja kohaselt avaldavad koroonaviiruse levik ning meetmed selle tõkestamiseks negatiivset mõju Eesti majandusele ning see mõju ei ole jätnud puutumata ka meediasektorit, kellel on kanda oluline roll kriisiaegsel inimeste teavitamisel.

See sotside jutt pole loomulikult ei miski muu kui suitsukate. Sotse ei huvita inimeste teavitamine. Neid huvitab esmajoones see, et meedia jätkaks rahvuslaste ehk “paremäärmuslaste” peksmist ja vasakpoolse maailmavaate propageerimist.

Kindlasti olete märganud, kuidas näeb Delfis/Eesti Päevalehes inimeste “teavitamine”? Peamiselt lugejate “hoiatamises” eriolukorda väidetavalt enda kasuks ärakasutavate “parempopulistide” eest. Nagu Delfi on korduvalt kirjutanud, on meil praegu ju käes “EKRE unistuste kriis”.

Alates valimistest on vasakliberaalne ja sotse toetav meedia sihikindlalt tegelenud praeguse valitsuse pihta sopa loopimisega. On arusaadav, et opositsioonis olevatele sotsidele see meeldib, vasakliberaalse meedia tugi on neile eluliselt oluline. Kui neil meedia toetus tagant ära kaob, mis neile siis üldse alles jääb? Kes neid veel toetab?

Sotside tegeliku soovi võttis hästi kokku Tallinna volikogu EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas: “Lauristini lapsukeste kaitsel! Peaasi, et see kallutatud möga jätkuks.”

Riigi tugi erameediale on igas mõttes problemaatiline. Neljas võim teeb oma tööd kõige paremini siis, kui on sõltumatu teistest riigi institutsioonidest. Kui nüüd riik hakkab rahahädas meediat üleval pidama, siis tõusetub kohe küsimus, kui sõltumatu see meedia ikkagi on. On erameedia enda huvides riigilt almusi mitte vastu võtta.