Sotsid taotlevad oma hääletoru ülalpidamist maksumaksja raha eest

Repliik,
- Updated
Ajakirjandus sipleb kahe maailmavaate vahel.
©Uued Uudised
Ajakirjandust objektiivsus enam ei köida, esikohal on klikid internetis. Pilt on illustratiivne.

Vasakliberaalne peavoolumeedia on rahahädas ja nõuab riigilt toetust. On sümptomaatiline, et esimesena kargasid meedia rahakülvi ideele takka kiitma Riigikogu sotsid, kes püüavad meeleheitlikult tagada, et nende ideoloogilised hääletorud neile jätkuvalt teeneid osutaks.

Nimelt esitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu fraktsioon Riigikogule otsuse eelnõu, mille kohaselt peaks valitsus töötama välja majandusmeetmete paketi koroonaviiruse mõjude leevendamiseks meediasektoris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seletuskirja kohaselt avaldavad koroonaviiruse levik ning meetmed selle tõkestamiseks negatiivset mõju Eesti majandusele ning see mõju ei ole jätnud puutumata ka meediasektorit, kellel on kanda oluline roll kriisiaegsel inimeste teavitamisel.

See sotside jutt pole loomulikult ei miski muu kui suitsukate. Sotse ei huvita inimeste teavitamine. Neid huvitab esmajoones see, et meedia jätkaks rahvuslaste ehk “paremäärmuslaste” peksmist ja vasakpoolse maailmavaate propageerimist.

Kindlasti olete märganud, kuidas näeb Delfis/Eesti Päevalehes inimeste “teavitamine”? Peamiselt lugejate “hoiatamises” eriolukorda väidetavalt enda kasuks ärakasutavate “parempopulistide” eest. Nagu Delfi on korduvalt kirjutanud, on meil praegu ju käes “EKRE unistuste kriis”.

Alates valimistest on vasakliberaalne ja sotse toetav meedia sihikindlalt tegelenud praeguse valitsuse pihta sopa loopimisega. On arusaadav, et opositsioonis olevatele sotsidele see meeldib, vasakliberaalse meedia tugi on neile eluliselt oluline. Kui neil meedia toetus tagant ära kaob, mis neile siis üldse alles jääb? Kes neid veel toetab?

Sotside tegeliku soovi võttis hästi kokku Tallinna volikogu EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas: “Lauristini lapsukeste kaitsel! Peaasi, et see kallutatud möga jätkuks.”

Riigi tugi erameediale on igas mõttes problemaatiline. Neljas võim teeb oma tööd kõige paremini siis, kui on sõltumatu teistest riigi institutsioonidest. Kui nüüd riik hakkab rahahädas meediat üleval pidama, siis tõusetub kohe küsimus, kui sõltumatu see meedia ikkagi on. On erameedia enda huvides riigilt almusi mitte vastu võtta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused