Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Stenbocki maja lollimängimine jätkub – mida kujutab endast “rangelt soovituslik” maskikandmine?

-
21.10.2021
Ka Eestis arvati maskid kõikvõimsad olevat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Kaja Kallase valitsuse koroonapoliitika muutub aina absurdsemaks, sest ainuüksi juba kasutatavad mõisted on idiootlikud.

“Rangelt soovituslik on kasutada meditsiinilisi või nendega võrdsustatud maske, kuna nende kasutamine tõkestab koroonaviiruse delta tüve õhu kaudu edasikandumist väga tõhusalt. /…/ Koroonaviiruse väga kõrge leviku juures on kaitsemaski kandmine rangelt soovituslik nii vaktsineeritud kui haiguse läbipõdenud inimestele kui ka lastele alates 12. eluaastast ka kontrollitud üritustel, näiteks teatris, kinos, kontserdil,” kirjutab ERR.

Soovitamine ei saa kunagi tähendada kohustust, ka “rangelt” soovitamine mitte. Küll aga kumab selle mõiste tagant püstolitoru kuklasse surumine, mis tähendab, et kui sa soovitus kuulda ei võta, siis…

“Kuidas tuleb lollidemaal mõista väljendit “rangelt soovituslik”? Kas see tähendab, et kindlasti mitte kohustuslik? Stenbocki majas aetakse seosetut pläma, pole ime, et keegi ei saa aru ja keegi ei järgi. Pealegi ei ole vähimatki kasu neist sinistest maskidest, nõuda nende kandmist on asendustegevus, kaitse viiruste eest algab FPP2 maskidest,” kirjutab Riigikogu EKRE saadik Urmas Reitelmann.

Küsimusi tekitab ka nõue “inimesed, kes ei saa maski kanda tervislikel põhjustel, peavad seda arsti vastava otsusega tõendama”. Varem oli lubatud mask ära võtta siis, kui tekivad hingamisraskused.

Nüüd võivad hingamisraskused küll tekkida, aga kui “bumagat” pole, siis lämbu maski all. Ei arvestata nõrkade kopsudega inimesi, kel pole diagnoositud haigust, kuid kel tekivad inimesi täis või palavas ruumis raskused hingamisega.

PortoRollo valitsus teeb ilmselgelt ainult nägu, nagu tegeleks ta pandeemiaga tõsiselt, sest juba paljude korralduste absurdsus viitab sellele, et ega nad ise ka oma soovitustest aru ei saa.