Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sündmused Ukrainas takistavat Isamaal sisetülisid klaarida. Ei, siiski ei takistanud

-
08.03.2022
Isamaad võib ainult õnnitleda – ühtsust lõhkuvad intrigandid said sule sappa. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Sõda on teadupärast väga halb nähtus, aga poliitikutele on see mõnikord ka hea – selle kaela saab ajada palju asju või paljud ära jätta stiilis: miks me praeguses raskes olukorras sellega tegeleme?

Esimene näide on peaminister Kaja Kallase soovituslik poliitiline kodurahu, millega teised erakonnad ühinesid, kuid mille varjus jätkab Reformierakond oma agenda pidurdamatut elluviimist, sest opositsioon võtab kodurahu tõsisemalt. Kui pandeemias oli tippaeg, rääkisid praegused võimupoliitikud samamoodi, et sellises olukorras olevat valitsuse ründamine kuritegelik.

Isamaas aga arvavad mõned separatistid, et polevat aeg siselõhet klaarida. ERR kirjutab: “Teisipäeva õhtul koguneb Isamaa eestseisus, mis hakkab arutama kaht pöördumist, milles kaevatakse erakonna ühenduse Parempoolsed juhtide peale ning soovitatakse nende tegevusele anda hinnang, mis võib lõppeda ka mitme tuntud poliitiku erakonnast väljaheitmisega.”

Jutt käib ennekõike süvariiklasest Lavly Perlingust, kes oleks nagu saadetud erakonda lõhkuma, ja Siim Kiislerist, kelle motoks on, et eestlane võib olla igaüks.

Parempoolsete juhtfiguuri Kristjan Vanaselja sõnul on sisetülide arutamiseks ajastus vale. “Minu jaoks on see täiesti arulage, eriti olukorras, mis täna maailmas ja Ukrainas sünnib. Me peaksime kogu eestseisuse pühendama sellele, mis on meie tugi ja poliitika tänases olukorras.”

Huvitav, kas Isamaas muud ei tehtagi, kui muretsetakse Ukraina pärast, muud teemad ja töö on maas? Helir-Valdor Seeder leidis küll teisipäeval aega ka energeetikateemale keskenduda. “Parempoolsed” aga tunduvad olevat häiritud, et keegi nende intriige takistab, ja kasutavad oma naha päästmiseks ära Ukraina sõda.

Erakondade sisetülid on nende endi asi, aga see, et kriitikat püütakse ära hoida erilistele olukordadele viidates, on Eesti poliitikamaastikul juba tavaliseks saamas.

UU

Täiendatud uudisega:

Riigikogus teisipäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus viskas Parempoolsete juhid erakonnast välja.

Erakonnast heideti välja Parempoolsete juhtivad liikmed Tõnis Kons, Lavly Perling, Kristjan Vanaselja ja Siim-Valmar Kiisler.

Erakonnast välja heitmise põhjuseks on Isamaa liinile vastanduvate Parempoolsete tegevus erakonna au ja mainet kahjustades. Eestseisus hinnangul on Parempoolsed teegelenud lõhestamisega, mille ilmekaimaks näiteks olevat iganädalased logid ehk Parempoolsete infokirjad. (BNS)