Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Süüriast alanud massiränne võttis Euroopalt turvalisuse, Afganistani oma hävitab viimasedki riismed

-
18.08.2021
Raske on ette kujutada, et need inimesed Kabuli lennujaamast saaksid osaks Tallinna linnapildist.
© Scanpix

Meedias kirjutatakse üha enam ka sellest, et kuigi inimesi tuleb Afganistanist Talibani kättemaksu eest ära tuua, jõuab sellega Lääne-Euroopasse ka suur mass inimesi, kes võivad euroopalikult ühiskonnalt viimasegi turvalisuseraasu ära võtta.

Nii teatab Suurbritannia, et võib esialgu vastu võtta 5000 afgaani, kes põgenevad Talibani eest, ning pikemas perspektiivis kuni 20 000. London aga on näiteks moslemist linnapea Sadiq Khani ajal muutunud sisserändetaustaga pussitajate tõttu ääretult ohtlikuks kohaks – mis saab veel afgaanide lisandudes?

Üks Itaalia leht kirjutas noortest neegritest, kes tulevad nii Ceutasse ja Melillase kui ka üle Vahemere, sest Euroopasse pürgimine on neile justkui seiklus. Kui aafriklased võivad tõesti lihtsalt seiklema tulla, siis afgaanid on sõdalasrahvas – nemad on harjunud probleeme seltsimees Kalašnikoviga koos lahendama (tegelikult ka aafriklased). Afgaanid on tuntud ka migrandilaagrites löömingute algatajatena.

Afgaani põgenike elu ei tule Euroopas kerge, sest juba praeguseidki migrante pole suudetud ära mahutada – see tähendab, et ka uute tulijate saatuseks saab kasinalt elada, mitte aga jõuka Lääne kiiresti kahanevaid võlusid nautida. Pealegi ei suhtuta pärast problemaatilist Süüria põgeniketulva tulijatesse enam nii positiivselt, kui 2015. aastal.

See aga tähendab, et afgaanid võivad üsna ruttu Lääne ühiskonna peale vihaseks saada ja asuda tänavatel inimesi pussitama. Lisaks aga võivad põgenikemassiga kohale saabuda ka al-Qaeda väljaõppega terroristid.

Afgaanide arusaam elust on sootuks teine kui vasakliberaalsel Lääne-Euroopal, ning kiiresti satuvad ohtu just Euroopa naised. Läänes on lisaks migrantide tarvis loodud üsnagi salliv ja andestav õhkkond, kus neile andestatakse kuriteod, mis kohaliku kindlasti vanglasse suunaks – vastutamatus ja karistamatus on migrandid juba aastaid suure ohutegurina hoidnud. Seda enam, et neid ei julge keegi hirmust  rassismisüüdistuste ees takistadagi.

Kui palju tuli Eestisse süürlasi? Minimaalselt, aga meilgi oli kohe üks naisesüütamise juhtum ja teine süüria naine pääses hädavaevu. Meie kohtutes olid just sudaanlase, bengali ja egiptlase vägistamissüüdistused – ega eriti taha mõelda aegadele, mil siia võiks saabuda sõjas kalestunud afgaanid…

Kui Süüriast alanud massimigratsioon võttis Euroopalt suure osa turvalisusest, siis uus tulv Afganistanist hävitab selle sootuks.

Alljärgnevalt seksuaalkuritegude toimepanijate taust Soomes.