Tapmisähvardus on tõsine asi, mitte poliitilise šõu läitematerjal

Rubriik Repliik On
- Updated
©Uued Uudised
Jürgen Ligi on tuntud intrigandist Reformierakonna poliitik.

Poliitikamaastik võiks kokku leppida, et tapmisähvardusi lahendab politsei, kellele tuleb sellest kiiresti teada anda – ja sellega ei minda sotsiaalmeediasse kirgi üles puhuma.

Aga just nii teeb Reformierakonna saadik Jürgen Ligi, kes küll väidab, et suhtles “likvideerimise” üleskutse tõttu politseiga, kuid klaarib asju sotsiaalmeedias, teades, et meedia just sealt intriige otsib.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tapmisähvardustest hakkavad poliitikud üldjuhul rääkima kahel juhul – siis, kui on vaja vaenukõneseadust põhjendada, ja siis, kui on vaja mingeid meeleavaldajaid ühiskonna silmis maha teha – “näete, milline vaenulik pööbel!”

Juba Jürgen Ligi postitus näitab suhtumist “Nii kehv mees ma ka pole, et mul vaenlasi poleks!” Seda, et ta ühe naise ähvardust tõsiselt ei võta, näitab ka fraas “Konkreetne kullake…” – täiesti ligilik kaagutamisväljend.

Iga päev mööduvad kümned poliitikud ja ametnikud meeleavaldajatest ja pole kuulda, et keegi neile halba käitumist ette heidaks. Jürgen Ligi aga teeb tõenäoliselt “tarandit” – ehk siis provotseerib inimesi vihastuma. Ütleb ju ka ähvarduse postitaja, et “…teised erakonnad olid üleolevad ja ülbed” – kuidagi väga hästi sobib Ligi ja Randpere profiiliga.

Jürgen Ligi on ennasttäis, ülbe, ropu suu ja üleoleva käitumisega inimene, kellesuguste kohta öeldakse tavaliselt “mats”. Pole ka ime, kui tema ümber on kümneid teda vihkavaid inimesi, kes vahel suud kinni hoida ei suuda.

Võiks ju küsida, kas näiteks kõrge euroametnik Kadri Simson peab Ligist lugu? Ähvardama teda ei läheks naispoliitik kunagi, aga ilmselt hästi ka temasse ei suhtu. Roppsuu ja intrigant Ligi on inimeste põlguse kuhjaga ära teeninud.

Muide, Ligi oleks väga hea uurimismaterjal Tartu Ülikooli RAKE töörühmale, kes uurib väidetavalt soolist võrdõiguslikkust. Jürgen Ligi valitakse alatasa parlamenti tagasi ja kuuldavasti olevat tema peamine valija noorepoolne naine. Oleks huvitav teada, miks valivad naised sadomassohistlikult sellist neid mõnitavat meest? Feministidele hea tööpõld uuringuteks.

Veelkord – tapmisähvardused on väga tõsine asi, neid on tehtud ka EKRE poliitikutele Martin Helmele ja Jaak Madisonile, ning olukordade lahendamine tuleb usaldada politseile. Samas on lubamatu ka see, kui intrigandid teevad “tarandit” ja panevad politsei enda järelt koristama.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused