Tõejärgsus kipub Postimehes tõele näkku kargama – M. V .Wooli ja Nordica juhtumite taustal

Repliik,
©Scanpix
Ühe väidetava haigus- ja paljude meediabakterite küüsi langenud M. V. Wool on tegelikult hea omamaine ettevõte.

Uuele terminile „tõejärgne“ sai osaks levik, mida oli raske ilmselt ette arvata – vähemalt selle kiirus ja ulatus. Tõde pole enam tõesti oluline – nagu meie krimipraktikaski on levinud, et õige on see, kes enne kaebama jõuab, nii ka uudistes ja juhtkirjades – tähtis on esimesena välja käia.

Tänases PM-s on juhtkiri – „Ministril on kõik selge“. Jutt käib maaeluministrist Mart Järvikust, kes juhtkirja lahtikirjutusest lähtuvalt on kahetsusväärsel ja muidugi taunitaval kombel asunud kalatöösturist kaitsma – las mürgitab? Paneme siia kõrvale ministri enne ilmunud pressiteate „Toidu ohutust ei määrata ajakirjanduses ilmunud  pealkirjade järgi“ milles seisab:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ministeerium kinnitab, et Eesti kalatööstuses, sh M. V. Woolis valmistatud tooted, on praegustel andmetel ohutud. Vastupidiseid tõendeid seni ei ole  Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) ministrile esitanud… Maaeluministrile ei ole esitatud ühtegi riikliku järelevalve menetluses kogutud tõendit, mis võimaldaks väita, et M. V. Wooli poolt valmistatud kalatooted on põhjustanud isikute surma. Terviseamet on järjekindlalt väljendanud seisukohta, et olemasolevate faktide ja väidete põhjal ei ole võimalik asuda seisukohale, et M. V. Wooli toodete söömine on põhjustanud inimeste surma.“

Seega – selge ei ole midagi, ootame ära uurimise lõplikud tulemused. Paraku on see risti vastupidine sellele, mida Postimehe juhtkirjas öeldakse. Samas – Postimees on eraettevõte ja talle etteheiteid teha ei ole korrektne. Seega pole ülaltoodus isegi mitte varjatud etteheidet, küll aga on see käsitletav üleskutsena infot erinevatest allikatest hankima ja vahel ka ise järeldusi tegema.

Sama käib samas allikas täna ilmunud teate kohta „Nordica on pankrotti kihutava Adria võla korstnasse kirjutanud“. Tegelikult kirjutas Nordica selle juba ammu korsnasse, otsuse kinnitas nõukogu ja selle veel omakorda üldkoosolek ehk minister. Kui kõik toona Adriaga korras oli, miks ei astutud samme kahekümne Jõulutunneli summaarse tulemi tagasisaamiseks? Ehk siis – õige võiks olla sõnastus: “Pankroti poole kihutav Nordica kirjutas juba pankrotis Adria võla korstnasse”. Siseinfo põhjal oli Nardica pankrot plaanitud käesoleva aasta oktoobrisse…

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused