Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

#tolmonvaba: president rikkus esindusauto kapotti

-
31.08.2019
© Scanpix.

End viimasel nädalal Lõuna-Eestisse sisse seadnud president Kersti Kaljulaid käitub jätkuvalt nagu hilisteismeline, kandes erinevate sõnumitega rõivaid ja tehes muid lapsikusi. Oma ebaväärika tegutsemise tagajärjel rikub ta aga juba ka riigi vara.

Paljudele on meelde jäänud seik, kui ta Saatse kiriku juures kirjutas tolmuse esindusauto Mercedes-Benz kõrgelt läikima löödud kapotile #tolmuvabaks. Ja kinnitas seda veel oma autogrammiga.

Ilmselgelt oli Saatse saabast läbides kirutud Lõuna-Eesti tolmuseid teid, mida presidendi korteeži ees sõitev politseiauto üles keerutas. Selle jutu jätkuks hüppaski president peatuspunktis kapoti juurde ja tegi pealtvaatajate hämmelduseks vastutustundetu žesti, püüdes oma ettearvamatusega olla samasugune rahvapresident nagu Lennart Meri kunagi. Aga ta ei ole!

Muidugi meeldis see plikalik liigutus ümbritsevatele ajakirjanikele ja kaamerameestele, aga autojuht kiristas ilmselt hambaid.

Üks aastaid autopoleerimistöökojas töötanud mees rääkis, et rasvase näpuga tolmule kirjutamine on kõige lollim viga, mida autovärvile üldse teha annab. Esialgu süütuna tunduv liigutus ei pruugi lõppeda tagajärgedeta – tolm sisaldab kive ja need ei kriibi mitte ainult vaha, vaid ka värvi, ning siin ei aita teinekord isegi poleerimine, rääkimata vahatamisest või pesemisest. Riigi varaga hooletu ümberkäimine ilmselt aga elukauget presidenti suurt ei morjenda.

Kaljulaid on käinud Riigikogu saalis pusaga, kuhu kirjutatud “Sõna on vaba”, hiljuti kandis ta järjekordset sõnumiga särki Manija saart külastades, särgil oli kirjas “Märkamiskultuur”. Kummaline.

UU